Afbeelding
Foto: ARTHUR VERBRAAK

RBC gaat ook in districtsbeker verder met winnen

Door: Wies van Erp Sport en vereniging

SLEEUWIJK – RBC heeft de tweede ronde van de districtsbeker bereikt. Op bezoek bij derdeklasser Sleeuwijk werd het 1-2. Gemakkelijk ging dat niet; RBC keek zelfs lange tijd tegen een 1-0 achterstand aan. Invaller Moustafa Mohammad trok een kwartier voor tijd de stand gelijk met een kiezelhard schot in de korte hoek, en Jens Wirix besliste het duel in de absolute slotfase na een prachtige pass van Rhomar Boudzra.

Trainer-coach Mark Klippel gaf enkele andere spelers een kans in de basis. Onder andere Dennis Haazer, die de afgelopen periode enkele goede invalbeurten had, kreeg een basisplek. Doelman Yoeri van Wingerden mocht eveneens een plek in de basiself opeisen. Sander Wirix nam de positie over van de geschorste Glaucio Ventura Tiago, en Vincent van Hoof begon links in de defensie. Aanvoerder Perry Bierkens bleef op de bank.

Achterstand

Het verwachte spelbeeld kwam ook in de praktijk tot uiting. Sleeuwijk probeerde met counters de defensie van RBC te omzeilen, terwijl de Roosendalers de Sleeuwijkse defensie probeerden te passeren. Dat leverde enkele kansen op, maar te vaak vonden zij de keeper of een verdedigend been op hun weg. Halverwege het duel moest Aart Veldhof uit voorzorg geblesseerd het veld verlaten. Kort daarna kreeg Sleeuwijk een grote kans toen zij alleen voor Van Wingerden opdoken. Een lobje werd geprobeerd, maar dit was geen probleem voor de grote doelman. De tweede counter was wél raak. In de korte hoek werd de 1-0 binnengeschoten. Kort daarop werd RBC een penalty onthouden toen Marwin Reuvers door de keeper werd neergelegd. De scheidsrechter wuifde de overtreding weg.

In de tweede helft werd Tom de Bonte gebracht, en ook Mohammad mocht het veld in. De druk werd opgevoerd, maar dit leidde aanvankelijk niet tot grote kansen. Tot een kwartier voor tijd, toen Mohammad verwoestend uithaalde vanuit de tweede lijn. De bal plofte strak in de korte hoek, en RBC voerde het tempo verder op na de gelijkmaker. Hachelijke momenten ontstonden voor de thuisploeg, maar het bleef lange tijd zonder doelpunt. Eén minuut voor tijd kwam er echter verandering in. Rhomar Boudzra wist met een perfecte lange pass Jens Wirix te bereiken “op de stropdas.” Wirix passeerde nog twee verdedigers in het hart van de defensie en schoot de bal koeltjes binnen, 1-2.

Na de 1-2 ontstond nog een vreemd moment toen RBC-doelman Van Wingerden de bal wilde meegeven aan Jordi Ewanena, die geheel vrijstond. Op dat moment was net een speler van Sleeuwijk uit het veld gegaan voor een blessurebehandeling. Hij vroeg aan de scheidsrechter of hij weer het veld in mocht, wat werd toegestaan, precies op het moment dat Ewanena de bal zou ontvangen. Hij onderschepte de bal die Van Wingerden aan Ewanena wilde geven, maar de doelman kon de fout van de scheidsrechter corrigeren door de bal van de voeten van de aanvaller af te pakken.

Daarna kwam RBC niet meer in de problemen. De tweede ronde wordt eind december gespeeld. Volgende week speelt RBC weer voor de competitie, met Dongen als tegenstander. Dat duel wordt komende zaterdag om 19:00 uur gespeeld.



Blijf op de hoogte van het lokale nieuws uit jouw regio met onze dagelijkse nieuwsbrief