Eva, Lennox en Mats zijn erg blij met de reflecterende band!
Eva, Lennox en Mats zijn erg blij met de reflecterende band! Foto: Juf Karin

Basisschool De Biezenhof inspecteert 220 fietsen voor verkeersveiligheid

Algemeen

HALSTEREN - Maandag 30 oktober zijn er op basisschool De Biezenhof, meer dan 220 fietsen gecheckt.

Om veilig deel te kunnen nemen aan het verkeer (ook in deze donkere dagen), moeten de kinderen niet alleen beschikken over de juiste kennis over verkeersborden en -regels, maar zij moeten ook beschikken over een veilige fiets. Stel dat de remmen het niet goed doen, of een kind kan niet met de voeten bij de grond komen als het ineens moet stoppen of afstappen?  

Reflecterende armband

De kinderen van groepen 3 t/m 8 hebben hun fiets volledig kunnen laten controleren door een plaatselijke tweewielzaak, volgens de eisen die VVN aan een veilige fiets stelt. 

Elk kind heeft na de fietskeuring een controlekaart mee naar huis zodat eventuele gebreken zo spoedig mogelijk hersteld kunnen worden. Daarnaast hebben alle kinderen van groep 3 t/m groep 8 een mooie reflecterende armband van Gemeente Bergen op Zoom gekregen, om over de winterjas over de mouw te klikken of aan de fiets te hangen. Reflectie is handig voor net dat beetje extra zichtbaarheid.



Blijf op de hoogte van het lokale nieuws uit jouw regio met onze dagelijkse nieuwsbrief