Afbeelding

Bergse Karel Doormangroep wint zeilwedstrijden in Yerseke

Door: Sandra Broosus Algemeen

BERGEN OP ZOOM - De zeilwedstrijden om de Oosterscheldebeker zijn wederom gewonnen door de Karel Doormangroep. De zeevekennergroep uit Bergen op Zoom zette zaterdag de snelste tijden neer tijdens de wedstrijden op de Oosterschelde bij Yerseke.

Het was de 54ste keer dat in Yerseke de wedstrijden werden gehouden. Aan de zeilwedstrijden mogen alle scoutinggroepen van Admiraliteit De Zeeuwse Stromen meedoen. Dit jaar waren er zeven groepen vertegenwoordigd met in totaal bijna dertig lelievletten.

Ondanks dat de zon niet scheen, waren de omstandigheden optimaal te noemen. Het was vrijwel de gehele wedstrijd droog. En het belangrijkste: er stond een lekker windje, gemiddeld 4 Beaufort. Daardoor wist de Zeehond, de snelste boot van de Karel Doormangroep, de vijf rondjes in één uur en 24 minuten af te leggen.

De Potvis (1 uur 25 minuten) en de Tijgerhaai (1 uur 26 minuten) finishten vlak daarna, allen onder luid applaus van het publiek aan de kant. Deze drie boten mogen in september naar de landelijke scoutingzeilwedstrijden in Zeewolde.

De Bakvis van de organiserende Ridder Boudewijngroep eindigde als vierde in de klasse ‘Explorers’ en kwalificeerde zich daarmee ook voor de landelijke scoutingzeilwedstrijden. De Fuut en de Reiger van de Zandkreekreekgroep uit Kamperland zeilden het beste in de klasse ‘Scouts’ en mogen ook aan de nationale wedstrijden meedoen. In de Open Klasse won de Wilde Vaart van de Zandkreekgroep. Vletten waarvan de bootsman nog niet over de juiste diploma’s beschikt mochten meedoen in de aspirantenklasse. De Tonijn van de Karel Doormangroep was in deze klasse de snelste.



Blijf op de hoogte van het lokale nieuws uit jouw regio met onze dagelijkse nieuwsbrief