Afbeelding
Foto: Jan van der Wolf / Pexels

Gemeente Moerdijk en NBU tekenen voor 34 nieuwbouwwoningen in Zevenbergen

Door: Anne van den Houten Zakelijk nieuws landelijk

Zevenbergen krijgt er 34 nieuwe koopwoningen bij. Op 5 oktober hebben gemeente Moerdijk en Nederlandse Bouw Unie (NBU) de koopovereenkomst ondertekend voor bouwgrond in Markvelden-Midden, aan de oostkant van Zevenbergen. NBU gaat hier 34 koopwoningen bouwen onder de naam ‘De Houtgenoten’. De overeenkomst maakt deel uit van de ontwikkeling van Zevenbergen-Oost. De gemeente organiseerde eerst een tenderprocedure, waarin vijf marktpartijen een plan indienden. Na beoordeling viel de keuze op NBU.

Een gevarieerd woonaanbod voor jong en oud

De Houtgenoten bestaat uit 34 nieuwbouwwoningen in Zevenbergen, verdeeld over drie woonvelden. De buurt krijgt volgens de projectwebsite autovrije woonpaden. Het aanbod loopt van gelijkvloerse benedenwoningen tot vrijstaand geschakelde woningen, tweekappers en vierkappers. Die woningen hebben een woon- en slaapprogramma op de begane grond en extra ruimte op de verdieping. Ook komen er samen-onder-een-kapwoningen, waarin een gelijkvloerse woning wordt gecombineerd met een zelfstandige bovenwoning met eigen entree. Bij die woningen hoort volgens de projectwebsite een gezamenlijke tuin met een kleine boomgaard. Zo ontstaan koopwoningen voor senioren, jonge stellen en gezinnen.

Op maandag 2 maart ondertekenden Woonkwartier en de gemeente Moerdijk de koopovereenkomst voor bouwgrond in Markvelden-Midden. De Houtgenoten is een goede aanvulling hierop. Wethouder Danny Dingemans zegt daarover het volgende: “Met de ondertekening krijgt de ontwikkeling van Zevenbergen-Oost en specifiek Markvelden-Midden opnieuw een impuls. Het plan van NBU voegt nieuwe woningtypen toe aan het bestaande aanbod in Zevenbergen-Oost. De combinatie van levensloopbestendige en betaalbare woningen vergroot de keuze voor mensen die in Zevenbergen een woning zoeken.”

Hout, groen en regenwater bepalen het ontwerp

Hout bepaalt het uiterlijk van de woningen. De voorgevels worden uitgevoerd in hout en de woningen krijgen houten veranda’s met klimplanten. NBU ontwierp de woningen en de buitenruimte als één geheel. Er komen onder meer bomen, sedumdaken en waterschuttingen die regenwater opvangen, dat bewoners kunnen gebruiken voor hun tuin. Volgens de projectwebsite krijgt de buurt ook wadi’s en klimgroen en worden de woningen gasloos. Daarnaast bouwt NBU netbewust: het project wordt zo uitgevoerd dat de belasting op het elektriciteitsnet zo beperkt mogelijk is. Dat helpt in een tijd van schaarste aan netcapaciteit.

Twintig woningen vallen onder de betaalbaarheidsgrens

Van de 34 woningen vallen er 20 onder de betaalbaarheidsgrens die het Rijk ieder jaar vaststelt. Voor 2027 ligt de maximale koopgrens op 435.000 euro. Daarmee blijft ruim de helft van deze nieuwbouwwoningen in Zevenbergen binnen die grens. Voor de gemeente was het een aandachtspunt dat het plan woningtypen toevoegt die in Zevenbergen-Oost nog niet of weinig worden aangeboden. De projectwebsite meldt dat aan impressies, plattegronden, maten en prijzen geen rechten kunnen worden ontleend.

Markvelden-Midden telt straks 100 woningen. Naast de 34 koopwoningen van NBU komen er 21 zelfbouwkavels, die inmiddels allemaal in optie zijn of onder voorbehoud verkocht. Hierdoor stellen zij hen in staat om direct hun eigen stijl te geven aan hun nieuwbouwwoning met een glazen schuifwand in hun overkapping of andere eigen wensen. Woningcorporatie Woonkwartier ontwikkelt daarnaast een gemengd wooncomplex met 45 sociale huur- en middenhuurappartementen. Samen vormen ze het totaal van 100 woningen.

Verkoop van ‘De Houtgenoten’ start in 2027

De verkoop van De Houtgenoten start naar verwachting in het tweede kwartaal van 2027. Volgens de projectwebsite begint de bouw in het eerste kwartaal van 2028 en volgt de oplevering in het tweede kwartaal van 2029. De Houtgenoten is een project van Nederlandse Bouw Unie. Tot die tijd werkt NBU het plan verder uit. Het plan is nog in ontwikkeling en de getoonde impressies dienen als inspiratie. Er zijn plannen genoeg, nu nog bouwen. Meer informatie over het woningaanbod en de verkoop wordt nader bekendgemaakt.



Blijf op de hoogte van het lokale nieuws uit jouw regio met onze dagelijkse nieuwsbrief