Afbeelding

Provincie wil vraag en aanbod van schaars zoet water beter op elkaar afstemmen

Door: Eugene de Kok Algemeen

MIDDELBURG - De provincie heeft een Deltaplan Zoet Water gemaakt.

Ze wil vraag en aanbod van zoet water, dat schaarser wordt, dichter bij elkaar brengen. In het zilte Zeeland zijn weinig natuurlijke zoetwaterbronnen, terwijl de vraag door klimaatverandering groeit. Boeren zijn voor een belangrijk deel aangewezen op regenwater. Andere krijgen water uit het Volkerak-Zoommeer en via de landbouwwaterleiding naar Zuid-Beveland.

Bufferen

De provincie stimuleert al een paar jaar maatregelen om beter om te gaan met het zoete water. Het gaat dan bijvoorbeeld om het bufferen van regenwater, ontzilten van zout water en het toepassen van druppelirrigatie van gewassen.

De provincie wil deze innovaties in het Deltaplan bij elkaar brengen, zodat ze met ‘een brede blik’ kan kijken naar de opgave. Het plan moet volgend jaar klaar zijn. Dit jaar gebruikt de provincie om alle initiatieven in kaart te brengen en aan te geven wat wel of niet waar werkt. 



Blijf op de hoogte van het lokale nieuws uit jouw regio met onze dagelijkse nieuwsbrief