
Paul Gerritsen van vv Bevelanders is tegen alcoholverbod voor kantines: ‘Al die betutteling’
Door: Britta Janssen AlgemeenKAMPERLAND - Demissionair staatssecretaris Maarten van Ooijen van Volksgezondheid, Welzijn en Sport gooide onlangs een balletje op voor alcoholvrije sportkantines om alcoholconsumptie te verminderen. Op veel support kan het nog niet rekenen, ook niet bij voetbalvereniging Bevelanders in Kamperland.
“Ik ben absoluut tegen zo’n alcoholverbod”, valt voorzitter Paul Gerritsen van vv Bevelanders met de deur in huis. “Ten eerste, omdat de inkomsten van onze kantine, waarvan we als club afhankelijk zijn, zouden teruglopen. Misschien wel zoveel dat we op een negatief resultaat zouden komen. Ten tweede ben ik tegen, omdat je mensen zelf moet laten kiezen wat ze drinken. Ik hou niet van die betutteling met allemaal regeltjes. Roken vind ik een ander verhaal en aan jeugd onder de achttien jaar schenken wij geen alcohol. Maar volwassenen zijn oud en wijs genoeg om zelf te beslissen of zij alcohol drinken. Een biertje met mate moet kunnen. Daarbij zien we dat er steeds meer 0.0 wordt besteld, dus laat het aan de mensen zelf over.”
Gerritsen is zeven jaar voorzitter van de Kamperlandse voetbalvereniging en vaak te vinden op de club. “Ik heb nog maar heel weinig problemen door drankmisbruik meegemaakt. Als iemand te veel drinkt, waarschuwen we dat ze beter naar huis kunnen gaan. Daar letten we op. We zijn geen politieagenten, maar houden het graag clean. En de kantine is op zaterdag om 19.00 uur dicht. Da’s een mooie tijd.”




