Zanger/dirigent Kees Boonman is door benoemd tot mister PIUS X.
Zanger/dirigent Kees Boonman is door benoemd tot mister PIUS X. Foto: Ad Schenk

Boonman al 70 jaar lid van jubilerend mannenzangkoor PIUS X

Door: Floor Kohlen Algemeen

OVEZANDE – Mannenzangkoor PIUS X vierde zaterdag 13 september zijn 70-jarig jubileum met een speciale viering in Ovezande. Tijdens de feestavond werd Kees Boonman, die al vanaf de oprichting lid is, geëerd met een uniek erediploma van de Gregoriusvereniging en benoemd tot Mister PIUS X. 

De viering begon in de middag met een workshop voor koorzangers uit de regio, geleid door dirigent, organist en componist Frans Bullens. De ingestudeerde liederen werden in de avondviering ten gehore gebracht. Hoogtepunt was het eerbetoon aan Boonman, die al zeventig jaar actief is binnen het koor, waarvan ruim dertig jaar als dirigent en organist.

Oprichting in 1955
Het koor werd opgericht in 1955 naar aanleiding van het priesterfeest van pater Wim van Loenhoud. Voor zijn eerste Heilige Mis op 24 juli wilde pastoor Franse een groot koor samenstellen. Hij vond het bestaande mannenkoor te klein en deed via de kansel een oproep aan jonge mannen om mee te zingen. Dat deden ze massaal. Onder leiding van dirigent Evert Heijblok klonk het koor zo overtuigend dat de pastoor besloot een nieuw koor te starten: PIUS X. In 1966 sloten ook twaalf dames zich aan.

Zeventig jaar inzet
Kees Boonman, toen 13 jaar oud, sloot zich direct aan en is sindsdien onafgebroken lid. Naast zijn rol als zanger volgde hij in 1990 de opleiding tot amateurdirigent en begeleidde hij talloze uitvoeringen, zowel binnen PIUS X als in regionale samenwerkingen. “Hij speelt al jaren een belangrijke rol in het samenbrengen van koorzangers uit de hele regio,” aldus de parochie.

Met de uitreiking van het zeldzame erediploma en zijn benoeming tot Mister PIUS X werd Boonman op bijzondere wijze in het zonnetje gezet.[n] 



Blijf op de hoogte van het lokale nieuws uit jouw regio met onze dagelijkse nieuwsbrief