
Multifunctionele accommodatie Nieuwdorp is hart van dorp én omgeving
Door: Jessica Rovers Bedrijvig NieuwsNIEUWDORP - Op 4 juli 2023 ging de eerste paal van de MFA (multifunctionele accommodatie), dat deel uitmaakt van het Masterplan Nieuwdorp, de grond in. Inmiddels is het complex door verschillende partijen in gebruik genomen. In de MFA die de naam ‘t Hart heeft gekregen, is Educatief Centrum De Regenboog gehuisvest en ook biedt het centrum plaats aan het dorpshuis. Hiervoor is de pastorie en de Bethelkerk grondig verbouwd. Daarnaast bevat het complex een gymzaal en een aantal kleine bedrijfsruimtes.
Met de opening van ’t Hart is een belangrijke stap gezet in de ontwikkeling van een vernieuwend educatief centrum. De opvang, georganiseerd door Kinderopvang Kibeo, en het onderwijs, dat deel uitmaakt van scholenkoepel Albero, vormen hier één geheel. Monique Dek, vestigingsmanager van Kibeo is erg blij met de nieuwbouw. “We zitten in de prachtig verbouwde oude pastorie. Door de inrichting met verschillende hoekjes en het behoud van mooie, oude elementen heeft de opvang een warme, huiselijke sfeer gekregen. Wat het extra bijzonder maakt, is dat we nu direct grenzen aan het leerplein van de school. Daardoor kunnen de peuters regelmatig samen met de kleuters activiteiten doen, wat de overstap naar de basisschool een stuk makkelijker maakt.”
Dynamisch
Ook Pieter Goudappel, directeur van EC De Regenboog is erg te spreken over de doorlopende leerlijn die, dankzij het nieuwe gebouw, gecreëerd kan worden. “Het is mooi dat kinderen van 0 tot 12 jaar hier terecht kunnen. We hebben ontzettend goed samengewerkt met de gemeente en hebben veel ruimte gekregen om onze wensen te realiseren. Zo vonden wij het belangrijk dat het gebouw ondersteunend is aan ons onderwijsconcept. We hebben geen lokalen meer met alleen maar vaste plekken, maar werken met groepsruimtes en leerpleinen waar heel dynamisch gebruik van wordt gemaakt. Er wordt hierbij echt gekeken naar de individuele behoeftes van de leerlingen. We hebben even geduld moeten hebben, maar zijn vorige maand vol enthousiasme gestart”.
Vuurdoop
Romy de Rooij is sinds 1 april aangesteld als beheerder van het dorpshuis. “Vorige week hebben we meteen de vuurdoop gehad met een lunch voor alle burgemeesters van Zeeland. Mijn vriend Bart staat in de keuken en we doen alles zelf. We hopen heel veel bezoekers aan te gaan trekken. Tot en met een groot deel van juni zitten we al vol met besloten feesten; personeelsfeesten, verjaardagen en bruiloften. We bieden mogelijkheden voor van alles en nog wat, van grote tot kleine evenementen én van A tot Z. Als we niet geboekt zijn dan is het restaurant geopend voor inwoners van Nieuwdorp en daarbuiten. De naam ’t Hart staat symbool voor de centrale ligging van het dorpshuis: we zijn niet alleen het hart van Nieuwdorp, maar van heel Zeeland”.




