
Gemeenteraad kies voor woningbouw op Wipakker
Door: Yvonne Vermeulen AlgemeenETTEN-LEUR - De gemeenteraad heeft maandagavond gekozen welke invulling het Wipakkerterrein krijgt. De raad kies voor variant drie, het plan waar ruimte is voor woningbouw. Het jongerenwerk krijgt hier ook een plekje, naar de Smaakmakers van Amarant wordt nog gekeken. Voor vereniging At-Taqwa is nog geen oplossing.
De gemeenteraad vroeg in mei 2025 om drie mogelijke invullingen van het terrein te onderzoeken: Zo was er de mogelijkheid om het terrein een volledige maatschappelijke bestemming te geven. Een tweede optie was om woningen te combineren met maatschappelijke functies en dan de derde optie met enkel woningen en geen maatschappelijke functies. Alle varianten zijn zowel mét als zonder deelname van zorgorganisatie Amarant, uitgewerkt. Vanuit de raad was er ook flinke kritiek op het college, zij hadden in eerste instantie alleen de optie onderzocht voor een volledig maatschappelijke invulling van het terrein. ”Organisaties en inwoners onnodig lang in onzekerheid gezeten,” zegt Carola Groenen van D66. “Het college kan de vertraging niet in de schoenen van de raad schuiven.”
Nu spreekt de raad een voorkeur uit voor variant 3, maar vragen verschillende partijen nog wel om aanvullingen. Zo spraken omwonenden recent in, zij uitten hun zorgen over de verkeersveiligheid in de Lambertusstraat. De raad gaat hier in mee en vraagt het college de verkeerssituatie in de omgeving mee te nemen in de verdere uitwerking van de plannen.
Er wordt nu gesproken over 50 woningen op het terrein met maximaal drie woonlagen met een gelijkmatige verdeling tussen sociaal, middelduur en dure woningen. Toch opperen verschillende partijen andere opties. De VVD ziet gezien de locatie liever dat de verdeling tussen betaalbaar en duur losgelaten wordt, dan kan er mee rendement gehaald worden uit de locatie. GroenLinks-PvdA heeft juist de wens om met de woningen de lucht in te gaan en ook specifiek te bouwen. Zowel voor jongeren, maar ook het knarrenhof voor ouderen.
Alleen de toekomst van At-Taqwa is nog onzeker, CDA, Ons Etten-Leur, GroenLinks-PvdA- en CDA vragen het college om duidelijkheid voor de vereniging. Wethouder René Verwijmeren doet te toezegging dat er onderzoek gedaan wordt naar een locatie op de Haansberg.
Verwijmeren benadrukt dat de schets voor het Wipakkerterrein nu enkel nog op hoofdlijnen is. Het type woningen, de locatie van het jongerenwerk en de eventuele toevoeging van Amarant wordt later uitgewerkt.




