Afbeelding
Foto: VVD Halderberge

VVD wint gemeenteraadsverkiezingen 2022

Door: Vera de Geus Algemeen

HALDERBERGE - De VVD onder leiding van Thomas Melisse is de grote winnaar geworden van de gemeenteraadsverkiezingen in Halderberge. De partij ging van zes naar acht zetels. Ook Lokaal Halderberge kwam als winnaar uit de stembus. Deze partij won in eerste instantie een zetel en kwam op vijf maar ook de restzetel was voor Lokaal Halderberge waardoor de partij van Gisela van Beek een winst maakte van twee zetels.

Het CDA leverde twee zetels is en eindigde op twee. De WOS won terrein en ging van drie naar vier zetels.  D66 onder leiding van Frits Harteveld komt met twee zetels op het Halderbergse pluche. PvdA/Groenlinks met 1.

In totaal werden er 11839 geldige stemmen uitgebracht. De opkomst was een stuk hoger dan in 2018. Toen ging 49,30 procent van de Halderbergse stemgerechtigden naar de stembus. Nu was dat 54,18 procent. 



Blijf op de hoogte van het lokale nieuws uit jouw regio met onze dagelijkse nieuwsbrief