
Oudenbosch wandelt over de Via di Basillica
AlgemeenOUDENBOSCH - Een grote groep van ruim 25 enthousiaste Oudenbosschenaren, verenigd in de Vrienden van Fierce & Fit, zet zich momenteel fanatiek in om de Avondwandelvierdaagse in het koepelstadje tot een succes te maken. Met wederom nieuwe routes, sponsoren en zelfs een nieuwe start/ontvangst letterlijk in de schaduw van de Basiliek. Cultureel centrum Fideï et Arti is de nieuwe locatie, midden in het hart van dit mooie dorp.
Het loopfestijn is deze keer van dinsdag 18 tot en met vrijdagavond 21 juni, met als thema 1001-Nachten. Verwacht wordt dan ook dat met name de kinderen sprookjesachtig verkleed zullen zijn. De start is elke avond om 18.15 uur. Op de laatste avond wacht de wandelaars een groot en feestelijk onthaal op de Via di Basilica. Het coördinator duo Jessica en Robbie van Egmond kreeg al hun vrijwilligers al een paar keer bijeen om de organisatie rond te krijgen. Er staat immers deze keer ook heel wat nieuws te wachten. “Vorig jaar beviel de locatie van terrein en kantine van VV Victoria prima. Maar voor bewoners uit bijvoorbeeld Kom-Noord is het al een hele wandeling om helemaal naar de andere kant van ons dorp te komen. Bovendien zijn wij volgend jaar betrokken bij het 750-jarig bestaan. En dat speelt zich nagenoeg af in het centrum. En om dit alvast uit te proberen, kiezen we nu al voor Fideï et Arti. Dat houdt ook meteen in dat onze vrijwilligers nieuwe routes hebben gemaakt.”
Toekomstgericht
Verwachting is dat de Avondwandelvierdaagse ook in de toekomst vanaf deze nieuwe locatie wordt gehouden. Ook is er voor gekozen om enkel de 5 kilometer aan te bieden. Voor de 10 is zoals overal in de regio weinig interesse. Het vraagt te veel tijd en inzet om dit nog aan te bieden. De deelnemers krijgen ditmaal ook een heus routeboekje. En uiteraard ontbreken de medailles niet. Bijzonder blij is men met het steeds groter aantal bedrijven dat het mooie evenement ondersteunt. Niet alleen financieel. Zo schenkt Lidl Nederland 400 mueslirepen en Stichting Kinderopvang Oudenbosch deelt fruit uit. Uiteraard zijn de scholen en BSO’s zeer actief betrokken. Tevens is de organisatie lid mogen worden van de Nederlandse Wandelsport Bond.
Intocht op laatste avond
De intocht op de laatste avond wordt bijzonder, en één groot feest. Er zijn dan bijzondere optredens, presentaties en huldigingen die voorlopig even ter verrassing nog niet helemaal bekendgemaakt worden. Wie graag wil inschrijven kan dit doen via de site: https://www.vriendenvanfierceandfit.nl. Op die website vind je ook meer informatie en verdere communicatie.




