
Schietverenigingen openen compleet nieuwe schiethal
AlgemeenOUDENBOSCH - Handboogvereniging Concordia Florebith en Kruisboogvereniging Sint Sebastiaan en hun Gilde openen zaterdag 25 mei eindelijk hun compleet nieuwe schiethal op sportpark Albano in Oudenbosch. Na een lange periode van vergaderen, zoeken en bouwen staat hij er dan: een accommodatie van bijna 50 meter lang.
In deze hal kan geschoten worden met alle vormen van handboogschieten tot schieten met de kruisboog op afstanden tot 25 meter. Aanstaande zaterdagmiddag kan men vanaf 13.00 uur vrijblijvend komen kijken. Rond 13.30 uur zal de officiële opening plaatsvinden door de besturen en leden van burgemeester en wethouders gemeente Halderberge. Na de opening zal er voor iedere bezoeker een gratis clinic plaatsvinden om ook zelf eens te proberen. Ook worden demonstraties gegeven door schutters in verschillende disciplines. Enkele demonstraties worden gegeven door schutters uit de 1e klasse die zich de laatste jaren regelmatig plaatsten voor de interlands tussen Nederland en België, een voormalig Nederlands kampioen, jeugd, compound en instinctieve houtschutters.
150-jarig bestaan
Deze feestelijke opening en alle activiteiten duren tot 17.00 uur. ‘s Avonds viert de handboogvereniging nog hun 150-jarig bestaan. De club bestaat alweer 152 jaar, maar konden het door de coronaperiode toen niet vieren. Nu gaan ze dit goedmaken en nog wel meteen in hun nieuwe onderkomen.
De club is, na hele moeilijke tijden, weer flink aan het groeien. Door de opening en open dag hopen de clubs nieuwe leden te werven en dat de clubs in de aankomende jaren naar een hoger niveau kan worden getild. En natuurlijk hopen ze dat ze zo veel edelmetaal winnen. Iedereen is welkom aanstaande zaterdag op sportpark Albano om een pijltje te komen doen.




