
Wethouder Malfait bezoekt leerlingenraad De Steiger
AlgemeenSTAMPERSGAT - Afgelopen vrijdag, 10 januari, kwam wethouder Sharona Malfait naar basisschool De Steiger in Stampersgat. Tijdens haar bezoek ging zij in gesprek met de enthousiaste leerlingenraad over thema’s die belangrijk zijn voor de leerlingen en de gemeenschap van Stampersgat. Onderwerpen zoals veiligheid, groenvoorzieningen, afvalbeheer, eenzaamheid en mentale gezondheid kwamen aan bod.
De leerlingenraad, die bestaat uit vertegenwoordigers van verschillende groepen, had zelf al een aantal goede ideeën voorbereid.
Wensen
Een van de wensen die met de wethouder werd gedeeld, was het verhogen van de hekken rondom het voetbalveldje. Dit idee werd direct door haar genoteerd. Daarnaast werd aandacht gevraagd voor het snoeien van de bosjes bij de speelplek bij het voetbalveld. Dit zou zorgen voor beter zicht op de kinderen die daar spelen, wat de veiligheid ten goede komt. Tijdens de vergadering werd zelfs meteen geregeld dat deze bosjes binnenkort gesnoeid zullen worden.
Een ander onderwerp dat ter sprake kwam, was de wens voor een vriendenbankje op het schoolplein. Dit bankje is bedoeld als plek waar kinderen kunnen gaan zitten als ze zich eenzaam voelen en op zoek zijn naar een speelmaatje. Hoewel de leerlingen denken dat eenzaamheid in Stampersgat meevalt, vinden ze het belangrijk om voor iedereen een veilige en uitnodigende omgeving te creëren.
Goede voorbereiding
Wat opviel, was hoe goed de leerlingen zich hadden voorbereid. Vince en Marno hadden vooraf al samen besproken welke punten ze wilden inbrengen en wisten deze helder en overtuigend te verwoorden. Ook Guusje en Jolien wisten heel goed onder woorden te brengen wat ze belangrijk vonden.
Waardevolle ervaring
Het bezoek werd afgesloten met een groepsfoto samen met wethouder Malfait. “We waarderen het enorm dat zij de tijd heeft genomen om met onze leerlingen in gesprek te gaan en hun ideeën serieus te nemen. Het was een waardevolle ervaring voor zowel de leerlingenraad als de rest van de school. Samen bouwen we aan een nog mooier en leefbaarder Stampersgat!”, zo laat de school weten.




