
Na elf jaar heeft Prins Ruben zijn laatste optocht van Smoorfrêterslaand gereden
Door: Redactie AlgemeenBOSSCHENHOOFD - Prins Ruben I reed afgelopen zaterdag zijn laatste optocht als Prins van Smoorfrêterslaand. Na elf jaar vooraan in de polonaise te hebben gelopen, draagt hij na dit carnavalsjaar het stokje over aan een nieuwe Prins of Prinses.
Ruben Boenders (37) viert al sinds jongs af aan carnaval in Bosschenhoofd en is ook Jeugdprins geweest. In 2010 werd hij lid van de Raad van Elluf, waarvan hij enkele jaren onderdeel uitmaakte. In november 2015 werd Boenders tijdens ‘Boer zoekt Prins’ gepresenteerd als Prins Ruben d’n Eerste. Sindsdien was hij een vertrouwd gezicht tijdens alle carnavalsactiviteiten in het dorp. Na elf jaar komt daar nu een einde aan voor Prins Ruben I.
Laatste activiteiten
Vandaag en morgen staan de laatste activiteiten voor de Prins op het programma. Van 14.00 tot 17.00 uur is bij café Stroop het Smoorfrêterkusbal, met een optreden van de Raad van Elluf. Vanavond vindt het Carnavalsbal plaats, waarbij het nieuwe motto voor 2027 bekend wordt gemaakt. Morgen is de lampionnenoptocht en de verbranding van de Smoorfrêter. Aansluitend wordt in dorpshuis De Blokhut formeel afscheid genomen van Prins Ruben d’n Eerste en zijn gevolg.
Daarna gaat de zoektocht van start naar de nieuwe Prins of Prinses. Wil jij graag de opvolger worden in 2027? Of heb je interesse in de functie van Boer of Boerin? Meld je dan aan bij het stichtingsbestuur van de Smoorfrêters via email (info@smoorfreters.nl). Nieuwe raadsleden voor de Raad van Elluf zijn ook welkom.




