Afbeelding
Foto: Privéarchief fam. Deijkers

Drieling Deijkers viert 75e verjaardag!

Algemeen

STANDDAARBUITEN - Op 4 april 2025 wordt de drieling Deijkers, geboren in Standdaarbuiten, 75 jaar. Dit lijkt misschien niet zo bijzonder, maar in het jaar 1950 was dit groot nieuws! Niet alleen omdat moeder eind 40 was en vader over de 50 en er al een gezin van 4 kinderen was, maar ook omdat drielingen in die tijd nog niet zo vaak voorkwamen.

De zwangerschap was niet gepland, de geboorte vond gewoon thuis plaats op de boerderij op de Oudendijk (de overlevering gaat zelfs ‘met hulp van de veearts’, maar of dit waar is...?) en er werd in eerste instantie gedacht aan een tweeling. Toen vader al in het café zat om de geboorte van zijn twee jongste zonen Nico en Cees te verkondigen in het dorp, kwam zijn oudste zoon op de fiets aangesneld om te melden dat er 4,5 uur na de eerste twee nog een derde gekomen was! De dokter had deze in eerste instantie aangezien als de nageboorte, maar het bleek nummer drie: genaamd Piet.

In de jaren ‘50 maakte de drieling de dijk van Standdaarbuiten onveilig met veel kattenkwaad en kwajongensstreken. In de jaren ‘60 en ‘70 speelden ze, beïnvloed door de Golden Earring, The Animals en andere bands in die tijd, de zalen plat in omgeving Roosendaal, Oudenbosch en Zevenbergen. Daarna stichtten ze alle drie een gezin en wonen ze nu in Fijnaart, Zevenbergen en Leur. In hun eerste jaren stond de drieling iedere verjaardag in de krant en ook nog toen ze 50 werden. Alle mijlpalen worden groots gevierd met de kinderen en kleinkinderen. Nu ze 75 worden is dat natuurlijk weer feest waard!


- Privéarchief fam. Deijkers

Afbeelding


Blijf op de hoogte van het lokale nieuws uit jouw regio met onze dagelijkse nieuwsbrief