
Mirjam Rotenstreich presenteert haar nieuwe boek
Door: Hanneke Marcelis AlgemeenBERGEN OP ZOOM - Mirjam Rotenstreich komt op 3 december naar JacDanst om haar nieuwe boek ‘Jij ontbreekt aan mij’ te presenteren. Mirjam schreef het boek naar aanleiding van het overlijden van haar zoon Tonio.
Op de Eerste Pinksterdag van 2010 komt Tonio van der Heijden, het enig kind van A.F.Th. van der Heijden en Mirjam Rotenstreich, bij een verkeersongeval om het leven. Het is vroeg in de ochtend als hij, ter hoogte van het Vondelpark in het centrum van Amsterdam, wordt geschept door een auto. Hij wordt in kritieke toestand naar het Academisch Medisch Centrum vervoerd, waar hij diezelfde dag aan zijn verwondingen overlijdt. Tonio zal niet ouder worden dan 21 jaar.
Het is niet uit te leggen, merkte Mirjam Rotenstreich, als ze de vraag kreeg hoe het met haar ging. Beheerst door Verdriet, Gemis en Leed om haar zoon Tonio staat haar leven in het teken van VGLT, ofwel overleven. Dat begrijpt iedereen. Maar wat dat werkelijk betekent, is door niemand na te voelen. En toch. In de afgelopen jaren schreef Rotenstreich korte teksten die vaak hartverscheurend zijn, soms onverwacht luchtig, en die telkens één aspect behandelen van het leven van een moeder zonder kind. Kerstmis, pakjesavond, tandenpoetsen, films kijken, verdrietliedjes horen, naar de supermarkt gaan – de aanleiding kan futiel lijken, maar met een gebroken hart heb je aan weinig genoeg om van slag te raken. Stukje bij beetje ontdekte Mirjam dat het tóch kan. Het indrukwekkende bewijs is Jij ontbreekt aan mij: een liefdevol portret van Tonio, én een alleszeggend antwoord op de vraag hoe het nu met haar gaat. Er zijn woorden voor: dat liet haar man A.F.Th. van der Heijden zien in Tonio. Een requiemroman (2011). Men kan Jij ontbreekt aan mij bezien als haar kant van de zaak.
Presentatie
De presentatie is op 3 december om 14.00 uur bij JacDanst. De presentatie wordt gecombineerd met de gedichten “In mijn hart heb jij een Huis’ en ‘Overal waar ik ben zie ik jou’ van Lilian Boudewijn -Slaats, uitgevoerd door kleinkunstenaar Olaf Heijnen en violiste Annejo de Keijzer. De presentatie is in de vorm van een interview. Wil je aanwezig zijn? Meld je dan zo snel mogelijk aan. Stuur een mail naar wereldlichtjesdagZWBrabant@gmail.com onder vermelding van ‘Presentatie Mirjam Rotenstreich’.