
Dit is het programma van Vasteloavond 2025 in Halsteren
Door: Eveline Jansen AlgemeenHALSTEREN - De Stichting Alterse Carnaval organiseert ook dit jaar het carnavalsfeest in het mooie Halsteren. Voor zowel jong als oud is er een leuk programma samengesteld. Iedereen wordt uitgenodigd Vasteloavond, met het motto ‘De leutjungle, op aovetuur!’, gezellig mee te vieren!
Het ‘pregrammao’ van de Alterse Vasteloavond in Halsteren is bekend. Jong en oud kunnen tussen zaterdag 8 februari en woensdag 5 maart genieten van een aantal gezellige activiteiten!
Broojebal
Op zaterdag 8 februari vindt om 14:11 uur het Broojebal plaats in Dagopvang Op ‘t Dorp. Een gezellige feest voor jong en oud. En volgens de organisatie: “Me beloven oe dà dì wir ‘n middag zal gaon worre waor nog lank over naorgepraot zal worre!” Inschrijven kan via de KBO, Stichting de Zonnebloem of via de website van Stichting Alterse Carnaval.
Kadetjesbal
Op zondag 9 februari vindt om 14:11 uur het Kadetjesbal plaats in de Wittenhorst ofwel ‘t Leuthol. Voor alle Spinooltjes is er bij binnenkomst een presentje. De muziek zal verzorgd worden door een DJ en diverse dweilbands. De Spinooltjes kunnen zich laten schminken. Natuurlijk komt Prins Ambrosio X met zijn gevolg op bezoek! Entree is gratis.
Wagentjes kijken
Woensdag 26 februari is iedereen, om 18:22 uur, van harte welkom in de bouwloodsen aan de Canadaweg om wagentjes te kijken.
Intocht en scholenbezoek
Vrijdag 28 februari om 08:22 uur verzamelen de Grootste Boer, LaForce, Boerenploeg en Spinolen en Spinooltjes bij BS De Biezenhof en BS De Rode Schouw.
Om 08:44 uur komen Prins Ambrosio en zijn Nar aan op ‘t Groene Hart. Daar zal de sleuteloverdracht plaatsvinden door een vertegenwoordiger van B&W. Prins Ambrosio X en zijn gevolg bezoeken daarna de overige scholen in Halsteren.
Ophangen geveldweil
Zaterdag 1 maart zal om 15:11 uur de geveldweil opgehangen worden bij de insignekampioen. Zal dit net als vorig jaar bij de Primera zijn of neemt een ander toch de geveldweil over?
Braobanse Wal Optocht
Zondag 2 maart zal de Braobanse Wal Optocht plaatsvinden. De optocht vertrekt om 14:11 uur. De route van de optocht is als volgt: Burg.Elkhuizenlaan- De Beeklaan- Gasthuisstraat- Schoolstraat- Julianastraat- Kap.Molstraat- Laurent Rampartstraat- Jan v.d. Berghstraat- Vogelenzang- Dorpsstraat. Hierna zal via het oude raadhuis naar de rotonde nabij de Vijfsprong gelopen worden. Daar wordt de optocht ontbonden.
Om 18:11 uur zal in de Wittenhorst ofwel ‘t Leuthol de uitslag van de optocht bekend gemaakt worden. De prijsuitreiking vindt vanaf 20:33 uur plaats in Café- Zaal Tivoli. Hier vindt dan ook het gezellige Braobanse Wal Bal plaats.
Ziekenbezoek 3 maart
Op maandag 3 maart zullen de prins en zijn gevolg vanaf 09:11 uur langdurig zieken bezoeken.
Balbezoek de Bosgaard
Op maandag 3 maart bezoeken de Prins en zijn gevolg om 14:11 uur de Bosgaard.
Kaotertjes en Poezenbal
Op maandag 3 maart zal vanaf 14:55 uur in Café- Zaal Tivoli het Kaotertjes en Poezenbal plaatsvinden. Het belooft een gezellige kindercarnavalsmiddag te worden waarbij er voor het avontuurlijkst en leukst verkleed Spinooltje een prijsje te winnen is.
Ziekenbezoek 4 maart
Op dinsdag 4 maart zullen de prins en zijn gevolg vanaf 09:33 uur een bezoekje brengen aan de langdurig zieken.
Interne sluiting en einde Vastelaoved
In de avonduren zal de interne sluiting plaatsvinden. Om 00:00 uur is het einde van de Vastelaoved.