Groep 8 van ’t Klinket in Koudekerke met burgemeester Frederiek Schouwenaar.
Groep 8 van ’t Klinket in Koudekerke met burgemeester Frederiek Schouwenaar. Foto: Gemeente Veere

Week tegen pesten: Veerse burgemeester en wethouder bezoeken alle vijftien basisscholen

Door: Britta Janssen Algemeen

KOUDEKERKE - De Veerse burgemeester Frederiek Schouwenaar en wethouder Bert Tuk bezoeken in het kader van de Week tegen pesten alle basisscholen in hun gemeente. De burgemeester is als eerste bij groep acht van ‘t Klinket in Koudekerke geweest.

De landelijke Week tegen pesten duurt van 22 tot en met 26 september en de burgemeester en wethouder bezoeken de komende weken alle vijftien Veerse basisscholen. Hiermee wil Veere een krachtig signaal afgeven: ‘het is echt belangrijk dat ieder kind zich veilig voelt op school’.

Kijk ‘s door andere bril

Het thema van de nationale Week tegen pesten is dit jaar: Kijk ’s door een andere bril en zie je klas is een team. ‘Deze boodschap moedigt leerlingen aan om elkaar niet te zien als individuen, maar als team waarin iedereen een waardevolle bijdrage levert’, schrijft Veere in een persbericht.

‘Het is belangrijk dat er wordt stilgestaan bij de vraag hoe we ervoor zorgen dat iedereen zich onderdeel voelt van het team.’ Tijdens de gastlessen gaan de burgemeester en wethouder in gesprek met de leerlingen van verschillende groepen. Ze praten bijvoorbeeld over hoe je voor elkaar kunt opkomen.

‘We kijken met trots hoe kinderen afspraken maken met elkaar’

Burgemeester Schouwenaar: ‘Onze basisscholen bezoeken vind ik heel waardevol. Het is goed om te zien dat scholen zo actief aandacht besteden aan dit thema. Dit laat zien dat het tegengaan van pesten nog altijd belangrijk is. In de klas gaan we in gesprek over hoe kinderen elkaar kunnen helpen en hoe we samen kunnen zorgen voor een fijne school. De kinderen weten zelf vaak heel goed wat er speelt. We kijken echt met trots naar hoe de kinderen afspraken maken met elkaar om naar elkaar om te kijken en hoe ze in gesprek kunnen blijven. En dat ze dit niet alleen nu doen, maar ook in de toekomst.’