
Gemeente Roosendaal onderzoekt mogelijkheden rond WK voetbal 2026
Door: Wies van Erp AlgemeenROOSENDAAL - Het college van burgemeester en wethouders van Roosendaal gaat onderzoeken wat de gevolgen kunnen zijn van het WK voetbal in 2026 voor de stad. Dat blijkt uit de beantwoording van raadsvragen van de fractie Roosendaalse Lijst. De partij wilde onder meer weten of horecaondernemers langer open mogen blijven en of er grote schermen op de Markt kunnen komen.
Het wereldkampioenschap voetbal wordt in de zomer van 2026 gehouden in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Door het tijdsverschil zullen veel wedstrijden in Nederland pas laat op de avond of zelfs midden in de nacht beginnen; sommige wedstrijden eindigen rond 03.00 uur starten en rond 05.00 uur.
Verkenning met horeca
Zowel bij de gemeente als regionaal zijn er al gesprekken gevoerd met partners, zoals politie en handhaving. Ook zijn de horecaondernemers via Koninklijke Horeca Nederland benaderd. Daarbij wordt volgens de beantwoording gekeken naar verschillende onderwerpen, zoals openbare orde en veiligheid, politiecapaciteit, handhaving, leefbaarheid en geluidsoverlast. Op dit moment zijn er nog geen concrete aanvragen binnengekomen voor verruiming van sluitingstijden of voor het plaatsen van grote schermen. Het college sluit niet uit dat horecaondernemers tijdens bepaalde wedstrijden langer open mogen blijven, maar benadrukt dat dit niet automatisch gebeurt. Elke aanvraag zal afzonderlijk worden beoordeeld.
Mogelijk groot scherm op de Markt
Ook het plaatsen van een groot scherm, zoals tijdens het EK in 2024, op de Markt wordt onderzocht. De gemeente staat open voor overleg met ondernemers en evenementenorganisatoren. Met de Vereniging Horeca Oude Markt is hierover al contact geweest. Die organisatie gaf eerder aan geen plannen te hebben voor een groot scherm, maar de gemeente sluit niet uit dat er later alsnog een initiatief komt.
Een dergelijk scherm wordt door de gemeente gezien als een evenement. Dat betekent dat er een vergunning nodig is en dat dezelfde regels gelden als bij andere evenementen, bijvoorbeeld op het gebied van geluid en veiligheid. De belangen van ondernemers, bezoekers en omwonenden worden daarbij meegewogen.
Wel stelt het college dat wedstrijden die na middernacht beginnen niet geschikt zijn om op een groot scherm op de Markt te vertonen. Volgens de gemeente zou dat een te grote impact hebben op de openbare orde en de leefbaarheid in het centrum. Dit geldt bijvoorbeeld voor de laatste poulewedstrijd tegen Tunesiƫ, de aftrap van dat duel is om 01:00 uur. De andere poulewedstrijden worden om 22:00 uur en om 19:00 uur gespeeld.
Het WK voetbal 2026 vindt plaats van 11 juni tot en met 19 juli.
![]()
Tijdens het laatste Europees Kampioenschap liep de Markt bij wedstrijden van Oranje vol - oto: Wies van Erp
