Afbeelding
Foto: Robin Hildenbrant

Roosendaalse dj draait tijdens primetime op Zwarte Cross

ROOSENDAAL - “Dit is een hele eer. Ik kijk hier echt al heel lang naar uit”, vertelt een blije Robin Hildenbrant. De Roosendaalse dj Blanda mag het nu eindelijk hardop uitspreken: hij staat deze zomer primetime op het muziekfestival Zwarte Cross. Verspreid over vier dagen trekken 300.000 bezoekers naar de Achterhoek voor het grootste Nederlandse muziekfestival en het grootste Europese motorcrossevenement.


DOOR WIES VAN ERP


Dj Blanda noemt het festival een droom voor iedere dj. Sinds 2008 draaide hij alle stijlen binnen het genre techno. Blanda deelde het podium al eerder met de absolute techno-wereldtop en mocht afsluiten na dj’s als Len Faki, Robert Hood, Dave Clarke, Secret Cinema en nog veel meer technoartiesten.


Amsterdam Dance Event

Intussen mag de dj zich bijna vijftiger noemen en terugkijkend springt het optreden op Amsterdam Dance Event er absoluut uit.
“Ik mocht na de grondlegger van techno, Robert Hood, draaien in de Westerunie. Het is natuurlijk een wereldwijd podium, maar als je dan het stokje mag overnemen van de grondlegger van de techno, dan was dat optreden voor mij wel het meest speciale.”


Blanda besloot een aantal jaren geleden om minder te gaan draaien. Het drukke gezinsleven in combinatie met werk en het draaien bleek lastig en dus besloot hij zijn focus te verleggen. Toch kroop het bloed waar het niet gaan kan en toen de kans zich voordeed, besloot hij zijn netwerk zelf te benaderen.

“Mocht je iets hebben voor deze inmiddels oude man, laat het mij dan gerust weten”, luidde het bericht aan zijn netwerk, vertelt hij lachend. “Ik ken iemand die een van de mensen is die de programmering doet voor het festival in de Achterhoek.” In het verleden bracht Blanda muziek uit onder zijn label. “Eigenlijk wilde hij mij vorig jaar al hebben, maar toen kon ik niet. Ik dacht eigenlijk dat het meteen zou stoppen, omdat ik niet kon.” Maar niets bleek minder waar: hij kreeg vorig jaar in juli al te horen dat ze hem graag voor dit jaar wilden toevoegen aan de line-up. En dan ook nog eens primetime, van 21.30 uur tot 23.00 uur.


Blanda staat zaterdag 18 juli ‘primetime’ op de Grolsch Underground samen met de Oostenrijkse Errol Dix en DJ Dano. Voordat Blanda het podium betreedt, staat de Oostenrijker op het podium. Die heeft veel volgers online en fans die ongetwijfeld ook aanwezig zullen zijn. Daarna draait Blanda voor DJ Dano, die hij omschrijft als een van de grondleggers van de Nederlandse hardcore.


Rijdende trein die eindeloos doorpompt

Op de website wordt Blanda omschreven als: “Blanda draait alsof-ie op een rijdende trein is gestapt die eindeloos doorpompt.” En: “Blanda heeft het soort sound waar je niet meteen je vinger op kunt leggen, maar waar je wel in blijft hangen. Alsof je een ruimte binnenloopt en pas later doorhebt waarom je daar nog steeds staat.”

De dj heeft de omschrijving ook gelezen en herkent zichzelf er helemaal in. “Heel leuk om terug te lezen, want dan merk je wel dat ze echt hebben geluisterd naar hoe ik draai.”[n]

Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding