
Tai Chi-groep zoek naar nieuwe leden: ‘Het is heerlijk om zo te ontspannen en energie op te doen’
Door: José van der Wegen AlgemeenHOOGERHEIDE - De meeste leden van de Tai Chi-les op maandagochtend in MFC Kloosterhof doen al jaren mee aan de lessen. Ze vinden het heerlijk om te ontspannen, fysiek bezig te zijn en energie op te doen. Maar hun vertrouwde les om 9.30 uur staat op het spel. “We hebben nu maar negen leden en om het voortbestaan van de les te garanderen, moeten we minimaal tien leden hebben”, aldus Tai Chi-lerares Mary. En daarom doet zij samen met haar leden een oproep voor extra leden.
Tai Chi is een bewegingsleer om harmonie te bereiken tussen lichaam en geest. Het is een eeuwenoude kunst, met een oorsprong in een Chinese vechtkunst. Maar Tai Chi is al lang geen vechtkunst meer. Het bestaat uit langzame, vloeiende bewegingen die gekoppeld worden aan je ademhaling. De oefeningen voer je daarbij met veel concentratie uit, waardoor je ontspannen wordt en tegelijkertijd energie opdoet. Daarbij wordt gebruik gemaakt van de elementen van de natuur, zoals de kracht van de aarde onder je voeten, het ruisen van de wind door de bladeren en takken van een boom en het stromen van water. Wie aan Tai Chi doet, merkt vaak dat men beter in balans raakt, meer energie heeft en meer ontspanning ervaart. Een waardevolle aanvulling dus in het dagelijkse leven, zo vinden ook Mary en de deelnemers aan de les.
Instroom wenselijk
Volgens Mary zou het zonde zijn als de les verloren zou gaan. “We zijn nu met negen mensen. Dit waren er meer, maar door onder meer ziekte zijn er mensen afgevallen. Om als groep voort te kunnen bestaan, hebben we minimaal tien mensen nodig. De les wordt gegeven via de BWI, maar zij betalen ook mij als lerares en de zaalhuur, dus dit moet wel rendabel zijn met voldoende deelnemers. Het mooiste zou zijn als we een groep hebben van 13 tot 15 personen. Dat is voor mij nog overzichtelijk. En hoewel de meeste leden op leeftijd zijn, is instroom van iedereen mogelijk, dus ook jongere mensen.” Er zijn in het verleden wel mensen geweest die een proefles volgden. Maar volgens de trouwe leden bleven zij niet lang. “Zij dachten dan dat het een gevechtssport is. Mensen weten niet wat het is en geven het dan geen kans. Maar je moet echt even wat proeflessen meedraaien om te zien wat er gebeurt.”
Ervaring op zich
Want dat er iets gebeurt, dat is voor de leden en voor Mary wel duidelijk. “Zelf ben ik jaren geleden na een periode van ziek zijn en het overlijden van mijn man met Tai Chi in aanraking gekomen. Dit deed ik vanuit gezondheidsperspectief. Ik kan echt zeggen dat ik blij ben dat Tai Chi op mijn pad kwam, dat ik dit gevonden heb. Want het is mijn redding geweest na die lastige periode. Mijn lerares van toen, Henny van Geel, heeft mij toen geadviseerd zelf les te geven en Tai Chi over te brengen aan anderen. Dat is nu bijna 20 jaar geleden.” Ook de leden geven aan dat Tai Chi een hele mooie ervaring is. “Ik kan het niet meer missen. Na de les van maandagmorgen voel ik me echt weer opgeladen. Ik krijg er energie van. Ik doe ook thuis regelmatig oefeningen”, aldus een van de leden. “In het begin dacht ik ook dat het een beetje zwaaien met mijn armen en benen was. Ik zat nog teveel in mijn hoofd, maar nu kan ik het niet meer missen. De les is voor mij een goed begin van de week”, aldus een ander lid. Allen zijn ze het er over eens dat mensen Tai Chi een kans moeten geven. “Velen weten gewoon niet wat Tai Chi is. Je moet echt een tiental lessen volgen om te zien wat het met je doet. De dynamiek in de groep is ook erg fijn. Na afloop van de les drinken we altijd wat na in de foyer van De Kloosterhof. Dus ook het sociale aspect speelt mee. Wij merken echt dat we door Tai Chi hoger in onze energie zitten en dat het effect heeft. Het is rustgevend en ontspannend en wij zouden het niet meer willen missen.”
Wie zin heeft om eens een les Tai Chi te volgen op maandagmorgen van 9.30 uur tot 10.30 uur kan contact opnemen met BWI via 0164 672 049.