Afbeelding
Foto: Fort Producties

Oudenbosch na 5 mei 1945 opvanglocatie repatrianten

OUDENBOSCH - Voor de vierde keer organiseren de Stadsgidsen van Visit Halderberge een wandeling die precies de route volgt van de mensen die in mei 1945 terugkeerden uit concentratie- en werkkampen.

In Europa ging het om 10 tallen miljoenen mensen. In Nederland ging het om ongeveer 400.00 mensen. Hoe deze mensen uiteindelijk veilig thuis kwamen vanuit onder andere Polen, welke ontberingen zij leden tijdens hun reis vertellen de stadsgidsen aan de hand van originele en aangrijpende filmbeelden. Deze filmbeelden worden getoond voorafgaande aan de wandeling. 


De wandeling start in het Arboretum op de plaats waar de trein stopte en volgt de route van de repatrianten in 1945. De toenmalige tuin grensde aan de spoorlijn. De Parklaan was nog niet aangelegd. 


Boeken voor dit bijzondere en bijna vergeten stukje Oudenbossche geschiedenis kan via Visit Halderberge.


Er zijn twee wandelingen per avond. U kunt zich op 30 april tot en met 4 mei melden bij de entreepoort van het Arboretum. De eerste wandeling is om 19.00 uur, de tweede wandeling start om 19.45 uur.[n]