
Zwaajgatjesbal in het Turfschip
ETTEN-LEUR - Op zondag 8 februari aanstaande maakt karnavalsvereniging Leurse Leut een vliegende start met het Zwaajgatjesbal. Onder het motto: 'Ge motter nie te zwaor aon tille' wordt het bekende Leurse kinderkarnaval gehouden. Vanaf 14.00u is er van alles te doen in ’t Turfschip.
Het begint met de officiële binnenkomst van Prins Jerom I, Leutvorst van Ut Zwaajgat met zijn Nar Joerieke, Pliessie Lauwe, zijn Grote Boer Nico, de Raad van Elf, de Boerenraad, de Troelekus en natuurlijk Hofkapel de Turfblaozers.
Zoals altijd is de entree voor kinderen en ouders en grootouders en overgrootouders, enz. gratis. De zaal is open vanaf 13.30u. Tijdens de middag is er weer van alles te doen. Er zijn afstreep kaarten te koop voor twee euro per kind daarop wordt weer snoep uitgedeeld, ranja, ijsjes. En er zijn diverse spelletjes; je kan ook een glittertattoo laten zetten. Dit alles mede dank zij de bereidwillige medewerking van de Troelekus van Leurse Leut. Bij alle activiteiten staat een bord waarop staat van hoe laat tot hoe laat de activiteit beschikbaar is.
Hoog bezoek
Leutvorst Prins Jerom I met Nar Joerieke (die is toch gek!) en Grote Boer Nico van Ut Zwaajgat en natuurlijk ook Pliessie Lauwe, gevreesd door alle geboefte uit Etten, zijn heel de middag voor de jeugd aanwezig. Die mannen zijn dol op hossen en polonaise lopen! Kinderen kunnen op de foto met Nar Joerieke!
Jeugdraad
Tijdens dit Zwaajgatjesbal zal de nieuwe Jeugdraad van Leurse Leut worden voorgesteld! Ook dit jaar is er weer een voltallige Jeugdraad.
Muziek
Natuurlijk zijn er ook de leden van de Raad van Elf en niet te vergeten de mannen en vrouwen van Hofkapel De Turfblaozers. Die laatsten zullen hun beste muzikale beentje voor zetten en de sterren van de Turfschiphemel spelen!
Breng je broertjes en zusjes, je ouders, opa en oma, en al je tantes en ooms en je vriendjes en vriendinnetjes gerust mee; het wordt weer reuze gezellig in 't Turfschip op zondag 8 februari a.s. De toegang is natuurlijk gratis voor iedereen tussen de nul en achtennegentig jaar. De meeste aandacht is echter voor de kinderen.
Kijk ook op www.leurseleut.nl. Volg ons op Facebook en YouTube.[n]