
Sprundel krijgt er straks in één klap 52 appartementen bij
Door: Addo Sprangers AlgemeenSPRUNDEL - Wethouder René Lazeroms, portefeuillehouder Ruimtelijke Ordening, heeft maandagmiddag in Sprundel het officiële startsein gegeven voor de realisatie van woningbouwproject ’t Rozenquartier. Dat deed hij door op de bouwlocatie wat kubieke meters zand te verplaatsen met een graafmachine.
Getuige van het tafereel waren de bij het project betrokken partijen: Adrie van Ginneken van Stichting Dorpswerk Sprundel, architect Ad Schoenmakers, projectontwikkelaar David Castelijn en Johan en Bart Nouws van Bouwbedrijf Nouws, samen met pa Ad.
Boerderij
De bouwlocatie is het aan de Sint Janstraat in Sprundel gelegen complex waar tot enkele weken gelegen nog een boerderij stond die bij de plaatselijke bevolking ook wel bekend is als ‘Boerderij Ros’. Dat pand is dus afgebroken, net als de restanten van de bouwvallige schuur die achter op het terrein nog een plek had. Nu is er vooral zand te zien, naast contouren van de plekken waar straks vier blokken met appartementen gestalte moeten krijgen. Het gaat om in totaal 52 appartementen. De aan de voorzijde van het complex gesitueerde gebouwen Kerkuil en Bosuil zijn hierbij straks goed voor 22 royale appartementen met eigen parkeerplaats in de ondergrondse stallingsruimte. Verdeeld over de iets kleinere gebouwen Lijster en Vink is voorzien in de bouw van dertig tweekamerappartementen.
Vraag
Zo’n 98 procent van de appartementen is reeds verkocht en daarmee wordt de vraag naar appartementen in de gemeente Rucphen alleen maar bevestigd, zo maakt wethouder René Lazeroms duidelijk. “Al is de woningvraag in de loop der jaren wel veranderd. Tien jaar geleden was er hier voor appartementen maar amper belangstelling. Inmiddels is er een enorme vraag naar, zowel bij ouderen als bij jongeren. Zij vormen dan ook de belangrijkste doelgroepen. In een week tijd ontvingen we vijf aanvragen voor een starterslening, bedoeld voor de aankoop van een van de appartementen aan de achterzijde. Daardoor konden we merken dat jongeren zogezegd graag hun slag wilden slaan.”
Leefbaarheid
Bij de senioren zijn de gebouwen Kerkuil en Bosuil favoriet, de gebouwen Lijster en Vink kennen straks een mix van ouderen en jongeren, zo blijkt. Adrie van Ginneken van Stichting Dorpswerk Sprundel is er blij mee. “Je zag dat zowel ouderen als jongeren niet meer in Sprundel terecht konden en noodgedwongen het dorp moesten verlaten. Zeker voor de leefbaarheid van het dorp moeten we het van jongeren hebben. De komst van ’t Rozenquartier betekent qua appartementen een enorme ‘boost’. Ten opzicht van andere kerkdorpen waren er in Sprundel relatief weinig appartementen te krijgen.”
Dorps karakter
Architect Ad Schoenmakers vertelt dat hij het ontwerp voor het nieuwbouwproject in stedenbouwkundig opzicht heeft geprobeerd te laten aansluiten bij het dorpse karakter van Sprundel. “Er is rekening gehouden met de biotoop van molen De Hoop en het Fatimapark. Dat betekent dat er geen te hoge gebouwen omheen worden gezet. Daarnaast sluit ‘t Rozenquartier goed aan op de dorpskern. In het verlengde van het project wordt er straks ook een sfeerplein gecreëerd.” Het project wordt naar verwachting eind volgend jaar opgeleverd.














