
Intentieovereenkomst voor supermarkt in Sprundel
SPRUNDEL - Op maandagmiddag maakte wethouder René Lazeroms (portefeuillehouder Ruimtelijke Ordening) namens de gemeente Rucphen bekend dat er een intentieovereenkomst voor de komst van een supermarkt in Sprundel is getekend. Dat gebeurde in feestelijke stemming in Dorpshuis De Trapkes. Onder de aanwezigen ontwikkelaar Aart Slot van ASA&M (Aart Slot Advies en Management) en Jan Devries van Vrieshorst Project BV die na afloop de overeenkomst in ontvangst namen.
DOOR CORINE ROKS
Op 9 april 2025 sloot de Sprundelse supermarkt haar deuren, sindsdien is de roep om een supermarkt in het dorp groot, vooral onder ouderen.
“Daarom dit plan waarvoor inmiddels de intentieovereenkomst met Aart en Jan is getekend; een supermarkt op locatie Krommestraat/ Vosdonkseweg/Noorderstraat. Een gebied waarop nu een agrarische bestemming rust. Omwonenden zijn inmiddels ingelicht. Uiteraard gaan we nog met ze rond de tafel voor een omgevingsdialoog,” presenteert de wethouder de inhoud van de overeenkomst aan de aanwezigen.
Ruim een jaar is naar deze intentieovereenkomst toegewerkt. Behoudt van supermarkten in de dorpen, dat is gezamenlijke doelstelling van Slot en Devries die al een aantal van dergelijke projecten op hun conto hebben.
Ontsluiting
De ontwikkelaars hierover: “Supermarkten kleiner dan 1.000 m2 zien we uit de dorpen vertrekken. Daar is moeilijk een boterham in te verdienen. Wij richten ons op grotere panden die goed bereikbaar zijn en voldoende parkeergelegenheid bieden. Samen met de Gemeente Rucphen kwamen we uit op deze locatie,” waarbij Lazeroms aanvult: “Met een ontsluiting voor het vracht- en autoverkeer vanaf de Vosdonkseweg. Voor fietsers en voetgangers een ontsluiting vanaf wijk De Branden en Noorderstraat.”
Veilige bevoorrading
De grootte van het perceel bedraagt 10.400 m2. De voorlopige koopcontracten zijn inmiddels met de twee particuliere grondeigenaren getekend. “We wensen zo’n 3.000 m2 laagbouw waarvan 70% voor de supermarkt. De overige ruimte dient voor boodschappen gerelateerde winkels als drogisterij. Daarbij meer dan honderd parkeerplaatsen en voldoende ruimte voor veilige bevoorrading.”
Logistiek
Ook aan een supermarktketen is gedacht. “We zijn in gesprek met Dirk van den Broek. Deze supermarkt op Sint Willebrord ligt logistiek niet zo gunstig. Vooral voor het groot vrachtverkeer moeilijk bereikbaar. Bij het laden en lossen ontstaan onveilige situaties. We zijn ter plekke met klanten in gesprek gegaan, parkeren en de bevoorrading bleek een gevoelig punt. De supermarktketen staat niet negatief tegen een verhuizing.”
Als echt alles meezit, hopen de heren over een jaar van start te gaan. "Er moet nog heel veel uitgewerkt worden, zoals ontsluiting, wateropvang en groenbeding, daarin schuilt nog een uitdaging,” besluit de wethouder. [n]