Tamboerkorps St. Cecilia naar WMC in Kerkrade

ZEGGE - Het tamboerkorps van Zegge is momenteel weer druk aan het repeteren om voor de zesde maal deel te nemen aan het Wereld Muziek Concours te Kerkrade op zondag 19 juli as.

Na het behalen van de Nationale titel in 2025 was het korps direct geplaatst voor deelname aan deze eens in de 4 jaar georganiseerde wedstrijden.


Laatste optreden instructeur Corné Pas 

Helaas gaf instructeur Corné Pas vorig jaar al aan dat dit zijn laatste optreden met de Zegse tamboers zou worden en dat er zodoende na ruim 26 jaar gezocht moest worden naar een vervanger voor hem. Deze is inmiddels gevonden in de persoon van Sven Buuron, die inmiddels samen met Corné en uiteraard de tamboers intensief werkt aan de voorbereiding op dit speciale evenement.

Speciaal voor dit optreden is, met medewerking van Corné, een muziekwerk gecomponeerd, waarmee het korps hoge ogen hoopt te gooien, om het afscheid wat extra luister bij te zetten. 


Voorbereidingen 

Aan het muzikale gedeelte is door de leden afgelopen wintermaanden al hard gewerkt en momenteel vinden alle repetities plaats op het middenterrein van AVR aan de Baanvelden te Rucphen.

Hier wordt elke vrijdagavond tussen 19.30 uur en 22.00 uur met 100% inzet de marsorde, figuren en tempowisselingen ingeslepen. Voorlopig zijn er zelfs ook al extra repetities op de zondagen 17 mei en 14 juni ingepland van ’s morgens 9 tot ’s middags 2 uur

Eventuele belangstellenden die van dichtbij deze voorbereidingen of een gedeelte ervan van dichtbij mee willen maken zijn hierbij van harte welkom.


Optredens

Tussendoor, als welkome afwisseling, zal het korps nog optredens verzorgen op Hemelvaartsdag vanaf 6 uur ‘s morgens met de fanfare van Oud Gastel naar het Kapelbergske te Roosendaal.

Op donderdagavond 4 juni een optreden tijdens de intocht van de avondvierdaagse in Etten-Leur.[n]