
Dweilband La Mar Komme 44 jaar
BERGEN OP ZOOM - Tijdens de vastenavond van 1982 besloot een groepje vrienden en bekenden op initiatief van Wim Bakker en Lou Doorakkers om een dweilband te beginnen. Zo is La Mar Komme geboren.
Op de dinsdagavonden werd er gerepeteerd met gebruik van het spijkerschrift. Door ook thuis driftig te oefenen konden zij met de vastenavond van 1983 uitrukken.
De band bestaat momenteel uit veertien leden waarvan penningmeester Hans Drop op bariton en zijn zwager Ruud Wierickx op trompet er vanaf de oprichting bij zijn.
Door deelname aan de Sloffentocht kwamen zij met hun act terecht bij café Het Groene Paard, waar zij daarna ook zijn gaan repeteren.
Daar Het Groene Paard afgelopen zomer voor goed is gesloten moesten zij op zoek naar een andere oefen locatie. Gelukkig hebben zij dit gevonden bij Jan en Kim van de cafés 't Slik en de Schorre.
Optreden
Op zondagmiddag 25 januari vanaf 15.00 uur is hun act te zien in café 't Slik.
Motto
Onder het motto 'La Mar Komme na 44 jare nog nie uitgeblust' gaan zij dit jaar gekleed als brandweermannen.
Ter aankleding van het café hebben zij in december foto's gemaakt in het brandweermuseum in Wouwse Plantage.[n]