Afbeelding

Will Meurer: ‘Velen ervaren overlast van snelheid op de Gastelsedijk West’

Door: Johan Wagenmakers Algemeen

Will Meurer woont aan de Gastelsedijk West in Stampersgat. Een relatief lange, slingerachtige dijk vanuit het dorp richting buitengebied, verdeelt in een dertig en een zestig kilometer zone. “Uit eigen ervaring en via wijkvereniging West II, waar ik voorzitter van ben, weet ik dat veel mensen overlast ervaren van de te hoge snelheden die hier soms worden gereden.”

“Op het voorste stuk, het ‘achtereind’ zoals ze dat hier zeggen, mag maar dertig kilometer worden gereden, maar wordt er structureel te hard gereden. Op het ‘achterste achtereind’ waar officieel zestig kilometer mag, wordt gevoelsmatig te hard gereden, vooral omdat ze vaak maar een meter van de voordeur voorbij razen.” 

Op de Gastelsedijk West gebeuren dan ook regelmatig ongelukken, vaak met ernstige gevolgen. De grieven van de bewoners werden voorgelegd aan de gemeente, die daarop een meting uitgezet heeft. “Hieruit is gebleken dat er op het dertig kilometergedeelte inderdaad veel te hard gereden wordt. Op het andere gedeelte wordt relatief niet te hard gereden, maar is het logisch dat men dit wel als zodanig beleeft.” 

Om een veiliger leef-en woonomgeving te creëren gaan de bewoners met de gemeente op zoek naar oplossingen. “ Bijvoorbeeld alleen bestemmingsverkeer toelaten of een dertig kilometer zone voor héél de dijk invoeren. Voor de eerste optie is minder draagvlak bij de gemeente. Er is bij de bewoners zeker begrip voor het verkeer wat hier daadwerkelijk moet zijn, maar veel logistiek transport naar de suikerfabriek hoort hier niet langs te rijden,” meent Will.



Blijf op de hoogte van het lokale nieuws uit jouw regio met onze dagelijkse nieuwsbrief