Afbeelding

Inwoners Hansweert zien straat veranderen

Algemeen

HANSWEERT - De Schoolstraat en Maartenbroersweg in Hansweert gaan de komende maanden flink op de schop. De gemeente Reimerswaal wil het gebied beter toegankelijk maken en de uitstraling verbeteren. Wat vinden de aanwonende Answestenaren hiervan?

Het werk in de twee straten begint naar verwachting in mei en moet het gebied bij dorpshuis Kaj Munk en de supermarkt een groene en tijdloze uitstraling geven. Ook worden de Schoolstraat en Maartenbroersweg voor een betere uitstraling meer met elkaar verbonden, aldus een gemeentewoordvoerder.

Toegankelijker De route van het begin van de Maartenbroersweg via de Schoolstraat naar het dorpshuis en de supermarkt wordt volgens de gemeente toegankelijker. ‘Je hoeft straks niet meer stoepje op, stoepje af, maar bijvoorbeeld voor mensen met een rollator wordt het gebied beter begaanbaar’, legde een gemeentewoordvoerder eerder al uit.

Grasbermen Om het verkeer af te remmen wordt de Maartenbroersweg versmald. De gemeente laat de stoep hier verbreden. Er komt een zogenaamde kiss & ride-zone bij de twee basisscholen, waar ouders met de auto hun kinderen kunnen afzetten. De brede groene grasbermen blijven behouden voor de Maartenbroersweg en doorgetrokken naar de Schoolstraat. De gemeente verbetert ook de parkeervoorziening in het dorpshart en vernieuwt het groen. ‘Het aantal parkeerplaatsen gaat er niet op achteruit en er kunnen eventueel nog vakken bijkomen als daaraan behoefte is.’ De aannemer die het werk uitvoert verzorgt ook de communicatie rondom het project.

Maartenbroersweg Jeroen van Wijk (foto, geheel onder) woont in de Maartenbroersweg en zegt nog niet volledig op de hoogte te zijn van de herinrichting. “Van mij hoeft het allemaal niet, de straat ligt er toch prima bij?” Petra Openeer woont enkele huizen verderop. “Ik ben blij dat de stoep voor ons huis waarschijnlijk wordt verlegd. Daardoor lopen voetgangers niet meer direct langs onze ramen.” Bert Lavooij (foto, onder) vertelt dat hem is gevraagd of hij ideeën had voor de herinrichting van de straat. “Toen ik aangaf het trottoir graag verder van mijn voorgevel te willen hebben, werd dat positief ontvangen. Het ziet ernaar uit dat stoep en plantsoen van plaats wisselen. Er volgt nog een voorlichtingsavond, de datum krijgen we nog te horen.” Net als Van Wijk en Openeer vindt Lavooij verkeersremmende maatregelen prima, zolang het geen drempels zijn.

Schoolstraat In de Schoolstraat komen levensloopbestendige woningen op de plaats van appartementencomplex Sluisburg. Mevrouw Rijkhals (foto, onder) is de allerlaatste bewoner van het gedateerde Sluisburg. “Voor mij voldoet dit appartement nog prima, maar na bijna negentien jaar moet ook ik verhuizen”, vertelt de nog kwieke 87-jarige dame. De 12-jarige Harmen woont verderop in de Schoolstraat. Hij staat voor zijn huis met zijn vriend Aaron (foto, boven). “Volgens mij gaan ze iets doen met het plantsoen”, zegt Harmen. De jongens vinden het jammer dat Sluisburg gesloopt wordt. “Daar ging ik altijd kinderpostzegels verkopen”, vertelt Harmen. “Ik vind het een monument van Hansweert”, zegt Aaron. “Maar ja, het is best een gammel gebouw.”

TEKST EN FOTO'S JAN-KEES DE MEESTER

Hansweert mevrouw (Large)Hansweert meneer (Large) Hansweert tuin (Large)

 

Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding


Blijf op de hoogte van het lokale nieuws uit jouw regio met onze dagelijkse nieuwsbrief