
B-Legendz vijfde van de wereld tijdens WK hiphop
AlgemeenROOSENDAAL – B-Legendz heeft een bijzondere prestatie neergezet op het UDO Wereldkampioenschap hiphop in Blackpool, Engeland. Onder begeleiding van coaches Anoek en Chloë danste het Roosendaalse team zich naar een vijfde plaats van de wereld. Ook individueel en als duo werden indrukwekkende resultaten behaald. Het WK vormde bovendien een emotionele en bijzondere afsluiting van Hiphop Factory.
Voor B-Legendz was deelname aan het Wereldkampioenschap de bekroning op een succesvol seizoen. B-Legendz werd Nederlands kampioen, behaalde meerdere eerste plaatsen en eindigde eerder als zevende beste team van Europa. De negen dansers reisden samen met coaches Anoek en Chloë af naar Blackpool om zich daar te meten met dansers en teams van over de hele wereld. Met een vijfde plaats op het WK liet de groep zien zich te kunnen meten met de absolute wereldtop.
Ook individueel lieten de dansers zich zien op het wereldpodium. Solisten Liz Van Poucke en Emy van Sundert bereikten de halve finales en behoren daarmee tot de beste zestien van de wereld in hun categorie. Gentle Bosk bereikte de wereldfinale en behaalde een zesde plaats. Ook Faylin Rijnberg stond in de finale en behaalde een prachtige vijfde plaats in haar categorie.
![]()
Coaches Anoek & Chloë met de beker - Foto: AC’s Hiphop Factory
Daarnaast was er succes voor het duo Akeelah Alexandre en Emy van Sundert. Zij dansten zich eveneens naar de wereldfinale en eindigden als vijfde van de wereld.
Voor de dansers en coaches betekende het WK veel meer dan alleen deze bijzondere klasseringen. Met het Wereldkampioenschap kwam namelijk ook een bijzonder hoofdstuk ten einde: de afsluiting van Hiphop Factory, een naam die zestien jaar lang een plek heeft gehad in Roosendaal.
Coaches Anoek en Chloë groeiden zelf op als dansers binnen Curtley’s Hiphop Factory en kregen later de kans om het verhaal voort te zetten. Hun doel was om een veilige en inspirerende plek te creëren waar kinderen niet alleen groeien als danser, maar ook als persoon. B-Legendz groeide daardoor uit tot meer dan een wedstrijdteam.
Dat maakte het WK extra emotioneel: nog één keer samen trainen, dromen en alles geven op het podium in deze samenstelling. Dat dit hoofdstuk vervolgens werd afgesloten met een vijfde plaats van de wereld, had bijna niet mooier gekund.
De reis naar het WK werd mede mogelijk gemaakt door Cultuur Verbindt Roosendaal, dat de groep sponsorde en zo bijdroeg aan de kans voor deze jonge dansers om Roosendaal op het wereldpodium te vertegenwoordigen.
Voor B-Legendz eindigt hiermee een hoofdstuk, maar niet het verhaal. De dansers en coaches kijken vooruit naar een nieuw seizoen onder de vlag van Rottier Dance Studio. De naam verandert, maar de band binnen de groep en de herinneringen aan Hiphop Factory blijven bestaan. Na een seizoen met een Nederlandse titel, meerdere overwinningen, een zevende plaats van Europa en een vijfde plaats van de wereld kan Hiphop Factory en B-Legendz terugkijken op een afscheid om nooit te vergeten.
Een hoofdstuk eindigt, maar het verhaal van B-Legendz gaat verder.





