Afbeelding
Foto: RBC Roosendaal

RBC doorstaat Limburgse aanvallen en wint inhaalduel van SV Meerssen

Door: Redactie Sport en vereniging

ROOSENDAAL - RBC heeft zaterdagavond na twee mindere resultaten de winst weer weten te pakken. In Limburg was SV Meerssen de tegenstander, een wedstrijd die eerder dit seizoen werd geannuleerd vanwege hevige sneeuwval. In de eerste helft bracht Jens Verschuren RBC op voorsprong en hij verdubbelde binnen het half uur de score. In de slotfase van de tweede helft kwam Meerssen terug, maar gescoord werd er daarna niet meer.

Bij RBC keerde Aart Veldhof terug in de wedstrijdselectie. Alleen Moustafa Mohammad was nog niet inzetbaar vanwege liesklachten. Achterin begon Leonardo Rocha de Almeida als rechtsback en vormden Wesley Spieringhs en Glaucio Ventura Tiago het centrum. Desley Ubbink nam plaats achter spits Verschuren.

Paal

In de beginfase was de thuisploeg dichtbij de openingstreffer, maar de paal stond een treffer in de weg. Even later zag Verschuren zijn inzet ook tegen de paal gaan. Tien minuten later had hij wel succes. Myron Bostdorp gaf voor en de inlopende Verschuren schoot de bal in het dak van het doel.

Meerssen gaf veel druk naar voren, maar het was RBC dat na een klein half uur de score verdubbelde. Almeida gaf nu een lage voorzet vanaf de andere kant, waar Verschuren de eerste inzet mistte. Maar zijn eigen inzet gecreëerde een rebound en die schoot hij wel raak: 0-2.

Hangen en wurgen

In de slotfase van de eerste helft kreeg RBC het erg moeilijk. Meerssen raakte opnieuw de paal, Luuk Brand moest redding brengen en vele hoekschoppen en vrije trappen volgende elkaar op. De Roosendaalse club wist met hangen en wurgen de rust te halen.

In de tweede helft bleef Meerssen druk uitoefenen op het doel van doelman Brand. Twee kopballen ging recht op hem af en konden makkelijk opgepakt worden. Eenmaal moest Brand zich ook strekken en de andere keer stond de lat een treffer in de weg voor de thuisploeg. RBC was een aantal keer gevaarlijk met uitbraken, maar kon de derde er niet inprikken.

Druk

Aan de andere kant wist Meerssen na de zoveelste poging dan toch eindelijk te scoren in de slotfase. Van afstand werd Brand verschalkt, 1-2. In de laatste tien minuten met extra tijd was het druk voor het doel van RBC, maar een tegentreffer viel niet meer.

Volgende week gaat RBC op bezoek bij Kloetinge. In het heenduel werd het 3-1 voor RBC.



Blijf op de hoogte van het lokale nieuws uit jouw regio met onze dagelijkse nieuwsbrief