
Altijd volle bak tijdens tentoonstelling Sprundelse heemkundekring
Door: Addo Sprangers AlgemeenSPRUNDEL - Een explosie aan beeldmateriaal krijgen bezoekers te zien op de jaarlijkse tentoonstelling van de 40-jarige Sprundelse heemkundekring Onder Baronie en Markiezaat in het laatste weekeinde van november. Naast foto’s met toelichtingen is er bewegend beeld. Volgens voorzitter Wim Vergouwen scoort dit goed bij het publiek.
“Daarom staan in dit jubileumjaar onze babyboomers centraal. De generatie van net na de oorlog waar we filmmateriaal van tonen. Ook films van de duizendste verjaardag van Sprundel worden tijdens de jubileumexpo getoond.” Wim is de man van de video’s. Vele films, zelfs 16 mm-exemplaren, zijn inmiddels door hem gedigitaliseerd. “Beeldmateriaal met een maatschappelijke insteek. Ik zet het werk over op bijvoorbeeld USB-stick, daar ben ik best handig in geworden. Echter, sommige films zijn door de tand des tijds zo aangetast dat er geknipt en geplakt moet worden. Dat vind ik lastig en daarom zijn we zoekende naar een computerfreak die deze klus kan klaren,” doet Wim hierbij een oproep.
Dorpshuis De Trapkes
De tentoonstelling vindt plaats op zaterdag 29 en zondag 30 november in de foyer en Spiegelzaal van Dorpshuis De Trapkes in Sprundel. “Op zaterdag van 14.00 uur tot 17.00 uur. Op de zondag gaan de deuren om tien uur in de ochtend al open. Wie jarig is trakteert, daarom ontvangen onze leden een cadeautje bij binnenkomst. Iedereen is welkom, de entree is gratis.”
Reünie
Hij vervolgt: “Het is altijd volle bak tijdens onze tentoonstelling, we rekenen op zo’n duizend bezoekers. De ervaring leert dat het publiek niet alleen komt voor het beeldmateriaal maar ook voor de gezelligheid. Het is soms net een reünie. Onder het genot van een drankje worden herinneringen opgehaald en niet zelden krijgen we feedback over het getoonde werk.”




