
‘BEWONERS MOETEN HET BETER KRIJGEN’
Door: Liesbeth van der Togt AlgemeenHOOGERHEIDE – Erik Strating is geboren en getogen in Goes, maar voelt zich helemaal thuis in Hoogerheide. Als padvinder leerde hij in diverse vakantiekampen de omgeving al kennen. Die leert hij op zijn racefiets nóg beter kennen, sinds hij zeven jaar geleden met zijn vrouw Miranda vanuit Haarlem naar Hoogerheide verhuisde. Zijn betrokkenheid bij het wel en wee van buurtbewoners heeft zich vertaald naar het opzetten van een nieuw Dorpsplatform voor Hoogerheide.
Erik was directeur van drie verpleeghuizen, twee verzorgingshuizen en een thuiszorgorganisatie in Rotterdam, waar in totaal 700 mensen werkzaam waren. Hij vertelt: “Door mijn werk kwam ik in contact met allerlei mensen en organisaties. Toen probeerde ik een bijdrage aan het welzijn van mensen te leveren en dat wil ik nu ook doen. Ik wil wat terugdoen voor de gemeenschap in ruil voor het betaalde werk dat ik jarenlang heb gedaan.” Dat doet Erik onder andere door De Woensdrechtse Bode rond te brengen en tegelijkertijd alert te zijn op situaties in de wijk. “Ik voel mij verantwoordelijk voor de ouderen in de wijk,” zegt hij. “Tijdens mijn vakanties doen vier of vijf vervangers ieder een straat en houden zij ook de buurtbewoners in de gaten.”
Welbevinden bewoners
Hij vervolgt: “Wij willen als Dorpsplatform een bijdrage leveren aan het welbevinden van de bevolking in de breedste zin. Hoogerheide onderscheidt zich doordat hier relatief de meeste mensen van buiten komen. Daar zijn ouderen bij, alleenstaanden en hun aantal groeit. Mensen uit dezelfde straat kennen elkaar niet altijd. Als ze elkaar beter leren kennen, doen ze ook dingen voor elkaar.” Erik’s kennis en ervaring in de thuiszorg spelen hierbij een rol: “Een veilige thuisomgeving draagt eraan bij dat mensen langer thuis kunnen blijven.”
Elke wijk vertegenwoordigd
“Wij willen van elke wijk horen wat de problemen zijn en wat we eraan kunnen doen,” zegt Erik. Het Dorpsplatform Hoogerheide zet zich in om de leefbaarheid in de dorpskern Hoogerheide te verbeteren. Dit gebeurt door het ondersteunen van initiatieven, het zelf ontwikkelen van initiatieven en het gevraagd en ongevraagd adviseren van de gemeente Woensdrecht.
Het platform bestaat uit vrijwilligers die in Hoogerheide wonen. “Het is heel belangrijk dat we vertegenwoordigers hebben uit elke wijk. Daar zijn we nog niet in geslaagd,” zegt Erik. “We zijn nu met zessen en zoeken nog vertegenwoordiging uit Heiakkers en de Molenstraat en omgeving.”
Iedereen doet mee
Professioneel functionerende platforms zoals in de andere kernen, dat is het doel voor Hoogerheide. “Als dorpsplatform krijgen wij een budget om buurtinitiatieven te stimuleren. Daarbij doen wij een beroep op participatie van iedereen in de wijk. Bewoners moesten het beter krijgen, dat dreef mij in mijn werk, dat drijft mij nu,” zegt Erik. “En dan kan het gaan om te hard rijdende auto’s in de straat maar ook om een plek voor jongeren. Of om de voorzieningen: Wordt er wel rekening gehouden met alle bewoners? Daar kom je in harmonie wel uit. Belangrijk zijn aandacht voor elkaar en het gevoel dat er op een goede manier wordt gecommuniceerd.” Erik kijkt dan ook uit naar zijn eerste afspraak met wethouder Thierry de Heer.




