Afbeelding
Foto: Humphrey Hekhuizen

‘We gaan Van Woensdrecht naar Bethlehem’

Door: José van der Wegen Algemeen

WOENSDRECHT - De Woensdrechtse Herdertjestocht werd eind vorig jaar voor de 20e keer gehouden en het was meteen de laatste editie. Maar een nieuwe werkgroep ontstond nog voor die laatste editie en werkte in het geheim aan een vervolg van de Herdertjestocht. En nu is de stilte doorbroken en heeft het vervolg een naam gekregen: Van Woensdrecht naar Bethlehem. 

Mark Verdult, Frank van Campo, Marissa de Nijs, Patty Zuidweg en Sandra Brooijmans zijn de kartrekkers van de nieuwe groep achter Van Woensdrecht naar Bethlehem. Volgens Mark Verdult waren er in oktober 2022 al de eerste contacten met de ‘oude’ werkgroep van de herdertjestocht. “We zijn toen al gaan kijken of we het over konden nemen. En uiteindelijk hebben we de stoute schoenen aangetrokken en zijn we echt met de werkgroep gaan praten. Een week voor de herdertjestocht hebben we onze plannen besproken en de oude werkgroep reageerde heel enthousiast. En net voor de nieuwjaarsreceptie hadden we ook een vergadering van de buurtvereniging De Straat. Zij reageerden net zo enthousiast. Toen hebben we onze plannen doorgezet naar een nieuw bestuur met namen.” 

Erfgoed

Die namen zijn dus die van Mark, Frank, Marissa, Patty en Sandra, allemaal woonachtig in Woensdrecht en al dan niet lid van de buurtvereniging De Straat. “We hebben nog even gekeken of we per definitie lid moesten zijn van de buurtvereniging om de tocht te kunnen organiseren, maar dat was geen vereiste.” Dat neemt niet weg dat drie van de vijf wel lid zijn van De Straat. Maar alle vijf maken ze zich even hard voor de opvolger van hun ‘culturele erfgoed’, dat de herdertjestocht in al die jaren toch wel is geworden. “Met Van Woensdrecht naar Bethlehem gaan we iets nieuws neer zetten. Iets nadoen is moeilijk, maar de basis blijft wel grotendeels gelijk. Wel geven we er een meer hedendaagse draai aan en we zoeken ook meer de interactie met bijvoorbeeld de school. Zo krijgen de kinderen al van jongsaf aan het verhaal mee.” Volgens Sandra is dat in ieder geval heel belangrijk. “Onze dochter Sarah is al jaren aan de hand van Louis Minnebach meegegaan als herdertje tijdens de tocht. Ze vond het zo ontzettend stom dat er een eind aan kwam. En nu is ze heel blij dat er toch weer iets komt. Het zou zonde zijn als het verloren zou zijn gegaan.” Extra bijzonder is dat Sarah de kleindochter is van de op de dag van de bekendmaking precies 13 jaar geleden overleden Astrid Lijmbach, destijds samen met Louis een van de initiatiefnemers van de ‘oude’ herdertjestocht. “Het hoort er voor ons dan ook gewoon bij, een tocht zoals deze.” 

Overdracht

Louis Minnebach droeg in ieder geval opgelucht, in aanwezigheid van de oud-werkgroepleden en leden van de buurtvereniging ‘de’ herderstok over aan Mark Verdult. “Als jullie ‘Van Woensdrecht naar Bethlehem’ gaan, dan zullen jullie die stok wellicht hard nodig gaan hebben’, grapte Louis. En daarmee werd het stokje officieel overgedragen. Volgens Mark zullen ze voor de nieuwe editie net als bij de vorige tochten de hulp van sponsors en vrijwilligers ook hard nodig hebben. “Daarom hebben we ook een speciaal mailadres in het leven geroepen. Via vanWoensdrechtnaarBethlehem@outlook.com kunnen mensen zich aanmelden of voor informatie terecht. Wij hopen straks in ieder geval een mooie nieuw evenement neer te kunnen zetten.” 



Blijf op de hoogte van het lokale nieuws uit jouw regio met onze dagelijkse nieuwsbrief