Ven op Kortenhoeff
Ven op Kortenhoeff Foto: Fred Severin

Excursie naar natuurgebied De Kortenhoeff

Algemeen

HOOGERHEIDE - De natuurgidsenvereniging Nareka in Kalmthout en de gidsen van IVN Groene Zoom werken samen bij het organiseren van excursies aan zowel Nederlandse als Belgische zijde van de grens. Natuurgebied de Kortenhoeff maakt deel uit van Grenspark Kalmthoutse Heide. Op zondag 7 juli verzorgen Nareka en IVN Groene Zoom een excursie door dit natuurgebied.

De Kortenhoeff is een klein natuurgebied met een rijke natuur. Ongeveer alle biotopen van het Grenspark komen hier voor. Natte en droge heide, vennen, stuifzand en wat bos. Dit gaat gepaard met een rijke flora en fauna. In dit jaargetijde zijn Zonnedauw, Moeraswolfsklauw en mogelijk de zeldzame soort Beenbreek te zien. De waterhuishouding en de verdroging van het gebied zal zeker ter sprake komen. De gevolgen van het natte voorjaar zijn ook nu nog te zien. Gids Fred Severin vertelt erover onderweg in het gebied. Staatsbosbeheer maakte van dit ooit sterk verkavelde gebied, waar voorheen een productiebos was en waar later agrarische activiteiten plaatsvonden, een aaneengesloten natuurgebied. Een aantal aspecten van het vroegere gebruik zijn nog in het terrein te herkennen. 

Praktische informatie

De excursie start op zondag 7 juli om 10.00 uur op de parkeerplaats van Familyland, Groene Papegaai 19, Hoogerheide. De wandeling duurt ongeveer 2,5 uur en deelname is gratis. Tip: wandelschoenen en verrekijker.



Blijf op de hoogte van het lokale nieuws uit jouw regio met onze dagelijkse nieuwsbrief