Afbeelding
Foto: Humphrey Hekhuizen

Al 15 jaar Feest op de Wal met het Brabantse Wal Festival

Door: José van der Wegen Algemeen

HOOGERHEIDE - Wat in 2010 begon als een bescheiden feest in een tent aan de Scheldeweg met als hoofdact Nick en Simon, is in vijftien jaar tijd uitgegroeid tot een meerdaags festival. Jaarlijks trekt het Brabantse Wal Festival dan ook zo’n 12.000 bezoekers per editie. Dit jaar viert de organisatie een vijftienjarig jubileum. En dat zal te zien zijn dit jaar.

Volgens de organisatie achter het Brabantse Wal Festival, Stichting PrimeraPOP komt er dit jaar in ieder geval een nog grotere roze tent van 32 x 70 meter, een nieuw podium en een nog indrukwekkender artiestenprogramma. Het zijn enkele opvallende wijzigingen die het BWF 2025 speciaal gaan maken. Volgens Niels van Elzakker, voorzitter van Stichting PrimeraPOP, is het Brabantse Wal Festival al vijftien jaar een groot hoogtepunt. “Iedere geslaagde avond, die veilig en goed is verlopen, waarbij we hebben genoten van topartiesten en na afloop tevreden het licht in de tent uit kunnen doen, is voor ons een hoogtepunt. Iedereen weet wel dat al die artiesten veel geld kosten, maar als je dan ziet dat de tent van voor tot achter helemaal vol staat en meedoet tijdens optredens van artiesten als Mart Hoogkamer, Gerard Joling of al die anderen, dan is dat geweldig.”

Dankbaar

Het gehele Brabantse Wal Festival vormt dan ook voor Niels, zijn medebestuursleden en ook de bezoekers een groot hoogtepunt, maar in die vijftien jaar zijn er ook wel wat dieptepunten geweest. “De editie met Ilse DeLange was wel een dieptepunt, al was dat niet om haar optreden zelf. Toen viel onder meer de stroom uit en hadden we wel wat stress in de tent. Die avond heeft veel geld gekost. En in die vijftien jaar zijn ons helaas ook de nodige mensen ontvallen. Mensen die er al vanaf het begin bij waren, die het festival mede hebben laten groeien, als vrijwilliger of als sponsor. Daar blijven we hen heel dankbaar voor.”

Familiefeest

Er wordt vaak niet voor niets gesproken over het feit dat het team van het Brabantse Wal Festival een grote familie vormt. Niet alleen het team is als een ‘familie’, maar ook het festival zelf is voor iedereen geschikt. “Als bestuur zijn wij flexibel en zien we ook dat we af en toe nieuwe dingen moeten proberen. De Mud Run hebben we een paar jaar gedaan. Dat was heel leuk, maar het had wel een hele impact op de organisatie. Toen is de Kindermiddag hier uit voortgekomen. Daarmee maken we iedereen blij, van jong tot oud. We zijn echt een festival voor alle doelgroepen, met de Muziekmiddag, de Mega Party en de Hollandse Avond en de kindermiddag, leuk voor kinderen, ouders en grootouders.”

Programmering

Op zaterdag 19 april trapt het BWF af met de Mega Party met optredens van Outsiders, Darkraver, Pat B, DJ Sarah Lynn, Viktor Verhulst, 2 Fabiola en Kris Kross Amsterdam. De Mad Men Band zal de bezoekers verrassen met een spetterend live-optreden. In de buitenbar kan men bovendien een feestje bouwen met DJ Dave, DJ Joshua, DJ Cork, DJ Kroescontrol, DJ Nando en DJ Sarah Lynn. Traditioneel volgt op zondag 22 april na de Mega Party de Muziekmiddag. Hoogerheide verwelkomt dan onder andere Jan van Brabant, Corry Konings, Ronnie Tober, Jacques Herb, Marco de Hollander en John de Bever. Voor iedereen die niet aanwezig kan zijn op deze middag is er weer een live TV-uitzending op ZuidWest TV gepland. Op vrijdag 25 april, de Hollandse Avond, komen toppers als Jan Smit en Gerard Joling langs, naast zangeres Senna, Robert van Hemert, Arjon Oostrom, Ammar, Jeffrey Heesen & Brace, Bonte Carlo, Zanger Alex en Pascal Redeker. Op Koningsdag zaterdag 26 april is er een speciale gratis middag voor kinderen met activiteiten zoals schminken, trommelen, springkussens, een grote eendjesvisbaan en optredens van Juf Roos (bekend van het theater), De Gebroeders Ko Meezing Sjo en niemand minder dan Meester Frans met SimsalaSaartje. De gratis Pop & Rockavond vormt de afsluiter met de lokale rockband Nytrox en zangeres Mardi, waarna de bekende rockband Steam Sister de avond én het BWF knallend afsluit. Na de feestelijke en muzikale festiviteiten op de Brabantse Wal is het op zondag 27 april de beurt aan de krachtpatsers van de Highland Games en de wielrenners die gaan strijden om de overwinning tijdens de Hive Slag om Woensdrecht. Hive Aerospace Collectie is de nieuwe naamgever van De Slag om Woensdrecht.



Blijf op de hoogte van het lokale nieuws uit jouw regio met onze dagelijkse nieuwsbrief