De familie Snepvangers is blij met de terugkeer van het Mariabeeld.
De familie Snepvangers is blij met de terugkeer van het Mariabeeld. Foto: Charles Luijten

Uit Rijsbergse veldkapel verdwenen Mariabeeld weer boven water

Door: Addo Sprangers Algemeen

RIJSBERGEN - Omwonenden van het Mariakapelletje op Tiggeltseberg kunnen weer opgelucht adem halen nu het onlangs uit de kapel ontvreemde Mariabeeld weer terecht is. 

DOOR CHARLES LUIJTEN

Het beeld van de H. Maria dat een paar weken terug uit de nis van de veldkapel toegewijd aan ‘Onze Lieve Vrouw in het zand’ plots verdween, staat weer terug op haar plaats. De kapel, waar in de vorige eeuw in de maand mei iedere avond nog het rozenhoedje werd gebeden, staat er sedert 3 november 1946. Uit dankbaarheid gebouwd door de bewoners van de buurtschap voor het uitblijven van burgerslachtoffers toen daar twee bommenwerpers tijdens de Tweede Wereldoorlog neerstortten. Het Mariabeeld, vermoedelijk door jeugdige feestgangers meegenomen, werd teruggevonden nabij de Galderse Meren. 

Vrijwilligerswerk

Ruim vijftig jaar werd de boel in en rondom de Mariakapel door het echtpaar Snepvangers onderhouden. Helaas laat de gezondheid van het bejaarde paar dat niet langer toe. Tot nu heeft zich helaas geen enkele buurtbewoner gemeld om het vrijwilligerswerk van het koppel over te nemen. “Triest en nog eens triest,” wordt gezegd. De kapelletjes in Rijsbergen, waar een toeristische fietsroute aan is gekoppeld, kunnen beschouwd worden als monument binnen de gemeente Zundert. De vraag rijst hoe voorkomen kan worden dat ze niet in verval geraken. 



Blijf op de hoogte van het lokale nieuws uit jouw regio met onze dagelijkse nieuwsbrief