Griezelen tijdens de tocht in Achtmaal.
Griezelen tijdens de tocht in Achtmaal. Foto: Charles van Campenhout

Weer bezoekersrecord voor Griezeltocht Achtmaal

Algemeen

ACHTMAAL – Afgelopen vrijdagavond 3 november trok een record aantal bezoekers door Achtmaal om mee te doen aan de jaarlijkse Halloween Griezeltocht, de tiende editie. 

Vanwege de opkomende populariteit van Halloween was de Achtmaalse organisatie de afgelopen jaren al bekend met een groeiend aantal deelnemers, maar dit jaar ging het bezoekersrecord door deelname van 460 bezoekers wederom aan diggelen. Inmiddels traditioneel de week na de Halloween Kindertocht volgt de Griezeltocht in Achtmaal, waarbij de oudere kinderen en volwassenen aan de wandel kunnen. 

In de tocht van een kleine 7 kilometer van dit jaar trok men door het buitengebied van de Achtmaalse buurtschap De Geest, welke uiteraard haar naam eer aandeed. Een geheel assortiment van zombies, gewonden, rare types en overig gespuis probeerden zo her en der de opgekomen helden op stang te jagen. En die werden ook nog gehinderd door kwaaie boeren of gestoorde jagers die geen pottenkijkers dulden. Diverse locaties waren weer in stijl versierd. Dit alles in een tocht over gebieden die normaal worden overgeslagen, vergeten worden of simpelweg niet toegankelijk zijn. “Ook dit jaar hebben we de lat voor onszelf weer hoger gelegd voor volgend jaar; het waren stuk voor stuk schitterende creaties. Enórm trots zijn we dan ook op onze vrijwilligers. Zonder hen zijn we namelijk werkelijk nergens” aldus Carla Godrie van het organiserend comité. “We hebben wel gemerkt dat we dit jaar tegen de grenzen zijn aangelopen. Met name de wachttijd bij de start is met deze aantallen een punt waar we zeker even naar moeten gaan kijken. Maar gelukkig hebben we nog een jaar om daar een passende oplossing voor te bedenken” sluit Godrie haar verhaal af.

Een griezelig kwartet(!) tijdens de Griezeltocht
Een overweldigende opkomst in Achtmaal


Blijf op de hoogte van het lokale nieuws uit jouw regio met onze dagelijkse nieuwsbrief