Afbeelding
Foto: Weekblad de Bode

Medewerkers van Brabantse apotheken gaan vier dagen lang staken

Door: Hanneke Marcelis Algemeen

ZUNDERT - De medewerkers van Brabantse en Limburgse apotheken gaan opnieuw staken. Honderden medewerkers zullen vanaf vrijdag vier dagen lang hun werk neerleggen. Dat meldt de FNV. Reden voor de staking zijn de vastgelopen onderhandelingen over een nieuw cao.

Opnieuw wordt er gestaakt in de apotheekbranche. Honderden medewerkers van 438 apotheken in Noord-Brabant en Limburg leggen vanaf vrijdag vier dagen lang het werk neer. 

‘Ronduit teleurstellend’, noemen onderhandelaars Ralph Smeets (FNV) en Albert Spieseke (CNV) de opstelling van de werkgevers in het cao-conflict. Op 12 november togen tienduizend apotheekmedewerkers naar het Malieveld voor de allereerste landelijke staking in de geschiedenis van de Nederlandse apotheken. Maar ondanks de zalvende woorden die zij daar hoorden van hun werkgevers is er nog niks veranderd in hun loonbod van 2 procent. En dus blijven de medewerkers actie voeren. Dat betekent dat de apotheken een warme actiemaand tegemoet gaan, schrijven de vakbonden.

Urgentie

“Kennelijk wordt de urgentie nog niet genoeg gevoeld”, denkt FNV-bestuurder Smeets. “Maar de werknemers voelen die zeker wel, in hun portemonnee en in de werkdruk aan de balie.” De vakbonden voeren daarom het tempo van de acties op. Dit keer wordt niet één, maar vier dagen gestaakt. De actie in Noord-Brabant en Limburg begint vrijdagochtend om 07:00 uur en gaat door tot maandag 25 november 20:00 uur. De actievoerders verzamelen zich vrijdag vanaf 11:00 uur in Best, aan de Ekkerswijer 7.



Blijf op de hoogte van het lokale nieuws uit jouw regio met onze dagelijkse nieuwsbrief