De Kinderloop, onderdeel van de Bavoloop.
De Kinderloop, onderdeel van de Bavoloop. Foto: Sandra Smits

Weekend vol vertier in Rijsbergen

Door: Addo Sprangers Algemeen

RIJSBERGEN - De krachtenbundeling van muziekvereniging Sint Cecilia, horeca Rijsbergen en Stichting Bavoloop om één groot dorpsfeest op poten zetten, heeft de voorbije jaren beslist haar vruchten afgeworpen. Ook het komende weekeinde bruist het weer van de activiteiten in het hart van Rijsbergen.

Traditiegetrouw vindt het dorpsfeest plaats in het derde weekend van juni. Eén van de publiekstrekkers, de jaarlijkse kermis, is op het allerlaatste moment helaas afgelast. Omdat er  gelijktijdig met de Aardbeienfeesten ook een kermis in Zundert wordt gehouden dit weekend, bleek het door afzeggingen niet mogelijk nog een volwaardige kermis in Rijsbergen te realiseren. Hierop besloot de organiserende Muziekvereniging Harmonie Sint Cecilia Rijsbergen er woensdagmiddag de stekker uit te trekken. Sportief vertier is er wel volop, om te beginnen met de Kennedymars die komende vrijdag om exact 20.00 uur van start gaat bij het Rijsbergse gemeenschapshuis Koutershof. Naast de Kennedymars van 80 km op vrijdag kan er zaterdag ook gestart worden met wandeltochten van 10 km, 25 km of 40 km.

Bavoloop 

Komende zondag wordt voor de 36ste keer de op de recreatieve hardloper gerichte Bavoloop gehouden. Hierbij kan worden gelopen op de afstanden 2.5 km (aanvang 14.00 uur), 5 km (aanvang 14.00 uur) en 10 km (aanvang 12.30 uur). Ook is er een Rollatorloop (aanvang 10.30 uur) en een Kinderloop (aanvang 11.00 uur). Met de introductie van een 4 x 2,5 km estafette (aanvang 12.30 uur) krijgt het evenement dit jaar een nieuwe impuls. Op het Lindekensplein vindt om 14.30 uur de huldiging plaats.

Muziek

Muziek is tijdens het Zomerweekend uiteraard niet weg te denken en daar is dan ook ruim in voorzien. Op zondag vanaf 10.30 uur zijn er op het Lindekensplein muzikale klanken van Sint Cecilia, waarbij verschillende onderdelen van het gezelschap zich zullen presenteren. Ook in de verschillende horeca-etablissementen zal er muziek klinken. Uiteraard kan hier ook weer heerlijk kan worden genoten van een hapje en een drankje. Met tal van activiteiten is Rijsbergen het komende weekeinde voor jong en oud gegarandeerd weer ‘the place to be’. Raadpleeg voor eventueel meer nieuws over de verschillende programmaonderdelen de social media van de betrokken partijen.



Blijf op de hoogte van het lokale nieuws uit jouw regio met onze dagelijkse nieuwsbrief