
VRC Zundert blikt terug en kijkt vooruit
Door: Addo Sprangers AlgemeenZUNDERT – Tijdens de Nieuwjaarsreceptie van het Vogel- en Revalidatiecentrum (VRC) Zundert afgelopen zaterdag stond niet alleen het nieuwe jaar centraal, maar vooral ook het werk dat elke dag opnieuw wordt verricht voor inheemse dieren uit de hele regio. Het VRC vangt jaarlijks duizenden gewonde en verzwakte dieren op, die dankzij de inzet van medewerkers en vrijwilligers weer een kans krijgen om terug te keren naar de natuur.
Bij de bijeenkomst waren vele vrijwilligers aanwezig, afkomstig uit alle onderdelen van het centrum: van dierverzorging tot tuinploeg en technische dienst, en van winkel De Akster en het horecateam tot de gidsen die rondleidingen verzorgen voor bezoekers, scholen en bedrijven. Samen met de vaste medewerkers zorgen zij ervoor dat de zorg voor de dieren 365 dagen per jaar kan doorgaan en dat het centrum draaiende blijft, ook in dit ijskoude winterseizoen.
Kennisquiz
Een mooi onderdeel van de middag was een interactieve kennisquiz met 25 vragen, vol wetenswaardigheden over de dieren en het werk van het VRC. De vrijwilligers gingen fanatiek de strijd met elkaar aan en het winnende team nam een mooi prijzenpakket mee naar huis. Vragen varieerden van het gemiddeld aantal stekels van een egel en het herkennen van verschillende vogelgeluiden, tot het aantal dagen dat een reebokkalfje bij het VRC moest revalideren voordat het weer kon worden uitgezet in de vrije natuur. De quiz onderstreepte niet alleen de kennis, maar ook de betrokkenheid en het plezier waarmee de vrijwilligers hun werk doen.
Open Dag
Tijdens de receptie werd ook vooruitgekeken naar het nieuwe jaar. Zo kondigde VRC Zundert aan dat de jaarlijkse Open Dag in 2026 voor het eerst in het voorjaar zal plaatsvinden, op zondag 12 april. Bezoekers uit de hele regio zijn dan welkom voor een dag vol activiteiten voor jong en oud, met rondleidingen, educatie, spelletjes en ontmoetingen met de vrijwilligers. Noteer de datum alvast in de agenda, want het belooft opnieuw een leerzame en inspirerende dag te worden.
Zilveren Uiltje
Het bestuur sprak zijn grote dank uit aan alle vrijwilligers, ook aan degenen die niet aanwezig konden zijn. Daarnaast werden de vaste medewerkers bedankt voor hun dagelijkse inzet. Speciale aandacht was er voor vrijwilliger Louis, die voor zijn jarenlange betrokkenheid werd onderscheiden met een Zilveren Uiltje. Louis komt al zo’n veertig jaar op het centrum, draait de horeca, schildert en timmert nestkastjes.
Bestuurswisseling
Tot slot werd stilgestaan bij enkele bestuurswisselingen. Ine Timmers neemt na vijf jaar afscheid als voorzitter. Gelukkig zal zij haar kennis en liefde voor de natuur en dieren wel blijven inzetten als algemeen bestuurslid. Diwi Nieboer neemt het stokje over als nieuwe voorzitter. Diwi keert hiermee terug bij het VRC, waar zij eerder twaalf jaar werkzaam was. Het bestuur wordt verder versterkt met Annechien Lubbers. Als bestuurslid zal zij zich richten op communicatie en pr.








