
Nagenieten van de Rijsbergse Vliegerdagen
Door: Gillion Utens AlgemeenRijsbergen kleurde dit weekend eventjes de vlag van de halve wereld: zo’n 225 vliegerliefhebbers streken neer in de weilanden van familie Machielsen, aangevuld met gasten uit België, Duitsland en Frankrijk, en zelfs uit het verre Ahmedabad, waar Vinita Vij haar koffers voor pakte.
Kinderen renden achter neerdwarrelende snoepjes aan alsof het manna uit de hemel regende, terwijl hun ouders zich vergaapten aan een levensgrote vliegende Shrek en Fiona en een reusachtige zwart-witte leeuw die geen seconde bang leek voor de wind. Wie ‘s avonds nog bleef hangen, zag dertien ballonnen de lucht in klimmen en drie verlichte astronauten boven Tiggelt zweven, tot groot jolijt van iedereen die met de nek in de kraag omhoog stond te turen.
De eer voor het mooiste vliegwerk ging dit jaar naar een piratenschip in een fles, gebouwd door Hans Backes uit het Duitse Heinsberg, dat de eerste prijs wegkaapte. Jan van Leeuwen nam met zijn vrolijk verlichte kip de Cees Kuppens Trofee mee naar Zeeland, een prijs die hij naar eigen zeggen graag ieder jaar opnieuw wint.
Organisator Petra Baremans keek na afloop tevreden terug: “We hebben met onze ruim 50 vrijwilligers weer keihard gewerkt.” Volgend jaar hoopt ze op 20 en 21 augustus weer net zoveel mensen naar Rijsbergen te lokken








