Afbeelding
Foto: archief Weekblad de Bode

50 jaar biljartvereniging De Toekomst groots gevierd

Verenigingen

ACHTMAAL - De organisatie had daarvoor twee dagen uitgetrokken om er iets speciaals van te maken. Het begon op dinsdagnamiddag op 17 juni. Op die middag kregen alle leden van onze vereniging in het clublokaal de kans om meer uitleg te vragen omtrent de biljartsport aan de uitgenodigde topbiljarters Lennard Schrauwen en Eddy Merckx. 

Eddy heeft onlangs nog een grote biljartwedstrijd gewonnen in Turkije waar hij onder andere Dick Jaspers uitschakelde. Iedereen kon over het biljarten alle vragen stellen aan beide spelers en kregen zorgvuldig tekst en uitleg daarover, gepaard gaande met de uitvoering ervan op het groene laken. Eddy en Lennard dank daarvoor. Sindsdien zijn de gemiddelden van al onze eigen leden erop vooruitgegaan. Zelfs Kiske Hereijgers maakt nu de ene serie na de andere. Ter afsluiting mocht de, enige overgebleven, oprichter Kees Mertens nog een wedstrijdje spelen tegen Eddy. Het werd een zeer geslaagde middag. 

Teerdag

De tweede dag stond gepland op zaterdag 28 juni, de teerdag. In de voormiddag mocht de oprichter van de club al een steen onthullen voor de hoofdingang van dorpshuis De Nachtegaal. De vereniging maakt daardoor deel uit van andere 17 verenigingen uit Achtmaal die inmiddels al zo’n steen daar gelegd hebben. Daarna werd door de leden met aanhang per fiets de afstand afgelegd naar Klein Zundert waar de familie Mutsters hen opwachtte met een voortreffelijk uitgebreide lunch. Na het eten kon iedereen genieten van de muziek uit de diverse orgels die daar opgesteld stonden. Daarna werd de reis wederom per fiets afgelegd naar het 58e genot aan de Achtmaalseweg waar bier wordt gebrouwen. De weergoden waren  goed gezind en zo kon men op het buitenterras zich tegoed doen aan diverse soorten bier. Ook wanneer men meer uitleg over het brouwen wenste, kreeg men daarvoor de gelegenheid. Vanwege het prachtige weer had de organisatie ook gezorgd voor een ijsco kraampje, zodat het iedereen aan niets ontbrak. Uiteindelijk werd de fietstocht afgesloten bij het clublokaal De Toekomst waar een geweldig diner werd opgediend. 

Erelid

Voor aanvang van deze maaltijd werd oprichter Kees Mertens nog tot erelid benoemd en kreeg hij uit handen van bestuurslid Ludo Sprenkels een oorkonde en een horloge met inscriptie. Nadien trok iedereen weer naar buiten waar het op het terras nog lang goed vertoeven was. Al met al hebben de leden 2 mooie dagen gehad die op hun netvlies zullen blijven staan, dankzij organisatoren Ludo Sprenkels en Marcel Peeters. Heel veel dank daarvoor.



Blijf op de hoogte van het lokale nieuws uit jouw regio met onze dagelijkse nieuwsbrief