Afbeelding
Foto: CHRISTIAN TRAETS

Brandweer blust brand in elektrische Ford Kuga met speciaal materiaal

Door: Angela Versluys 112

BERGEN OP ZOOM - Op het terrein van een bedrijf aan de Gagelboslaan is dinsdag een Ford Kuga uitgebrand. De brandweer rukte uit met meerdere voertuigen en bluste de brand met speciaal materiaal, omdat de elektrische accu in brand stond.

De brandweer kwam met meerdere voertuigen naar het bedrijfsterrein. Omdat de elektrische accu van de auto in brand stond, zette de brandweer speciaal materiaal in om de brand goed te kunnen blussen.

Eerdere terugroepacties vanwege accu

Volgens ad.nl riep Ford de Kuga de afgelopen jaren meerdere keren terug. Het ging om het model van vóór de facelift van 2024. De problemen met de accu, waaronder kortsluiting en brandgevaar, vormden de reden. Of de uitgebrande auto binnen hetzelfde model (2019-2024) valt, is nog niet duidelijk.

Sinds augustus voert Ford een update uit aan de Kuga’s. Die update volgt op de terugroepactie die Ford begin dit jaar uitgaf.

Wat de brand veroorzaakte, is niet bekend.

Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding


Blijf op de hoogte van het lokale nieuws uit jouw regio met onze dagelijkse nieuwsbrief