
Verdachte van gifmoord-zaak pleegt zelfmoord voor uitspraak: Hoe zit het precies?
Door: Sanne Brusselaars AlgemeenHALSTEREN - Yvonne K., de vrouw die ervan wordt verdacht dat ze haar vriend heeft vermoord door middel van het toedienen van gif, is door zelfdoding om het leven gekomen. Dat blijkt uit onderzoek van de politie en het Openbaar Ministerie (OM). Morgen, 27 september, staat de uitspraak gepland in de moordzaak.
Op maandagochtend 25 september werd de ontdekking gedaan dat het lichaam van Yvonne K. in haar woning in Tilburg was aangetroffen, wat leidde tot een grondig forensisch en tactisch onderzoek door de autoriteiten. Dit onderzoek omvatte het horen van verschillende getuigen uit de naaste omgeving van de verdachte, het doorzoeken van haar woning en het onderzoeken van haar elektronische apparatuur. Ook werd een forensische schouw uitgevoerd, met inbegrip van toxicologisch onderzoek, en werd een afscheidsbrief aangetroffen.
Lichaam wordt vrijgegeven
Naar aanleiding van de bevindingen van dit onderzoek hebben de politie en het OM vastgesteld dat de officiële doodsoorzaak van Yvonne K. zelfdoding is. De forensisch officier van justitie heeft daarom op dinsdagochtend het lichaam vrijgegeven.
De nabestaanden van zowel Chris Grinwis als Yvonne K. zijn door het OM op de hoogte gebracht van de uitkomst van het onderzoek.
Uitspraak op woensdag
Op 7 september en 11 september stond de verdachte terecht in verband met het Border-onderzoek. Ze werd beschuldigd van de moord op haar vriend, Chris Grinwis.
Volgens het OM was er voldoende bewijs om aan te tonen dat de verdachte met voorbedachten rade haar vriend had vergiftigd, wat tot zijn dood leidde. Het OM eiste daarom een gevangenisstraf van 19 jaar. De uitspraak in deze zaak staat gepland voor aankomende woensdag.




