
Hulpgoederen voor Oekraïne nog altijd hard nodig: ‘Aandacht neemt af, maar hulp blijft noodzakelijk’
AlgemeenBERGEN OP ZOOM – Hoewel de oorlog in Oekraïne voortduurt, merkt Bergenaar Pieter van Vloten dat de aandacht voor hulpacties langzaam afneemt. Daarom doet hij opnieuw een oproep aan inwoners om hulpgoederen te blijven doneren.
Van Vloten is begin dit jaar gestart met het inzamelen en vervoeren van goederen richting een verzamelpunt voor Oekraïne. Eén keer per maand rijdt hij met een aanhanger kosteloos spullen naar een locatie waar vrijwilligers de donaties sorteren en klaarmaken voor verder transport.
Volgens hem blijft de behoefte aan hulp groot. “De situatie is nog altijd zeer zorgelijk”, schrijft hij. Niet alleen kleding en slaapspullen zijn welkom, maar ook werkende huishoudelijke apparaten en verzorgingsproducten voor zowel mensen als dieren.
Wel benadrukt Van Vloten dat de goederen schoon en bruikbaar moeten zijn. Kapotte of versleten spullen kunnen niet worden gebruikt.
Sinds de start van de actie zijn volgens hem al grote hoeveelheden hulpgoederen ingezameld en vervoerd. Toch merkt hij dat de betrokkenheid langzaam afneemt. “Daarom deze hernieuwde oproep om te blijven helpen waar mogelijk.”
Mensen die spullen willen doneren, kunnen contact opnemen om een afspraak te maken voor het brengen van goederen. Dat kan via telefoonnummer 06-44436250, dagelijks na 12.00 uur.






