
Halsterenaar Remco Baks stapt op de fiets voor maandenlange tocht door Europa en een goed doel
AlgemeenHALSTEREN – Op 30 juni stapt de 43-jarige Remco Baks uit Halsteren op zijn e-bike voor een bijzondere tocht van ruim 6.000 kilometer door Europa. In ongeveer drieënhalve maand fietst hij door tien landen naar Zuid Spanje. Met de reis wil hij aandacht vragen voor de impact van hersenaandoeningen en geld inzamelen voor de Hersenstichting.
De tocht is het resultaat van meer dan duizend dagen voorbereiding. In totaal legt Remco 69 etappes af, goed voor zo’n 150.000 hoogtemeters. Onderweg slaapt hij grotendeels in zijn tent en deelt hij dagelijks foto’s, video’s en verhalen via zijn website en sociale media.
Waarom juist de Hersenstichting?
Lange tijd hield Remco dat vooral voor zichzelf. Uit respect sprak hij daar niet veel over. Tot zijn moeder hem onlangs een vraag stelde die hem raakte. Zij vertelde dat haar hulpverlening had gevraagd of zij wist waarom hij zich inzet voor de Hersenstichting.
Vervolgens vroeg zij hem zelf of haar situatie misschien een reden was voor zijn keuze. “Dat was een bijzonder moment,” vertelt Remco. “Soms hoef je dingen niet uit te spreken. Dan vinden verhalen vanzelf hun weg naar buiten. Het maakte voor mij duidelijk waarom dit onderwerp mij zo raakt. Je kunt iemand verliezen door wat er in de hersenen gebeurt, terwijl die persoon er tegelijkertijd nog gewoon is.”Met zijn fietstocht wil hij aandacht vragen voor iedereen die direct of indirect te maken krijgt met problemen in het brein. Van dementie en Parkinson tot niet-aangeboren hersenletsel, depressies en andere aandoeningen die invloed hebben op wie iemand is.
De reis is te volgen via www.remcobaks.nl. Daar is ook meer informatie te vinden over de actie voor de Hersenstichting en de mogelijkheden om het initiatief te ondersteunen.
Zowel particuliere donaties als steun van lokale ondernemers zijn van harte welkom.




