
Nieuwe naam op Bergs chemieterrein: SABIC ETP wordt NexPoint Materials
Door: Sanne Brusselaars AlgemeenBERGEN OP ZOOM – Een vertrouwde naam op het chemieterrein in Bergen op Zoom verdwijnt deels uit het straatbeeld. De overname van de Europese activiteiten van SABIC Engineering Thermoplastics (ETP) is definitief afgerond. Daardoor gaat de vergunninghouder van de chemische multi-user site vanaf deze week verder onder de naam NexPoint Materials.
Investeringsmaatschappij Mutares maakte dinsdag bekend dat de overname officieel is afgerond. Daarmee zijn alle aandelen en lopende contracten van de ETP-activiteiten in Europa en de Verenigde Staten overgedragen aan de nieuwe eigenaar.
Voor de vestiging in Bergen op Zoom betekent dit dat de vergunning van de multi-user site niet langer op naam van SABIC staat, maar is overgegaan naar NexPoint Materials. Het bedrijf wordt daarmee het aanspreekpunt voor de locatie.
Productie blijft ongewijzigd
Volgens NexPoint Materials blijven de productie, lopende bestellingen en bestaande samenwerkingscontracten gewoon doorgaan. De komende maanden wordt gewerkt aan de verdere invoering van de nieuwe bedrijfsnaam en huisstijl. Voor medewerkers verandert er op korte termijn weinig.
SABIC blijft deels aanwezig
De naamswijziging betekent niet dat SABIC volledig uit Bergen op Zoom verdwijnt. SABIC Specialties blijft op hetzelfde chemieterrein actief onder de bestaande naam. Ook andere bedrijven, waaronder Polyvantis, Soudal en Air Liquide, blijven gevestigd op de multi-user site.




