Afbeelding
Foto: Website De Zeeland

Aldi in De Zeeland? Vergunningaanvraag laat nog op zich wachten

Door: Angela Versluys Algemeen

BERGEN OP ZOOM - De mogelijke vestiging van een tweede supermarkt in winkelcomplex De Zeeland is nog niet officieel beoordeeld door de gemeente Bergen op Zoom. De initiatiefnemer bereidt een vergunningaanvraag voor. Daarbij moet onder meer worden aangetoond dat er voldoende ruimte is voor een extra supermarkt en dat de gevolgen voor verkeer en parkeren aanvaardbaar zijn.

De eigenaar van De Zeeland wil al langere tijd een tweede supermarkt in het winkelcomplex vestigen. Aldi wordt genoemd als mogelijke kandidaat. Een tweede supermarkt is volgens het huidige bestemmingsplan echter niet rechtstreeks toegestaan. Daarom is een omgevingsvergunning nodig om van het omgevingsplan te mogen afwijken.

Dat blijkt uit de beantwoording van schriftelijke vragen van het CDA Bergen op Zoom. De partij wilde van het college van burgemeester en wethouders weten hoe het staat met de mogelijke komst van Aldi en welke gevolgen de plannen kunnen hebben voor de omgeving.

Verkeer en verkeersveiligheid

Bij de beoordeling van een eventuele vergunningaanvraag kijkt de gemeente niet alleen naar de economische haalbaarheid, maar ook naar de ruimtelijke gevolgen. Daarbij krijgen parkeren, verkeersveiligheid en de verkeersdruk in de omgeving nadrukkelijk aandacht. Ook wordt gekeken naar de gevolgen voor de leefbaarheid in de wijk Kijk in de Pot.

Het CDA vroeg daarnaast of het mogelijk is om het verkeer van en naar De Zeeland zoveel mogelijk via geschikte hoofdwegen te leiden. Het college geeft aan dat verkeer en verkeersveiligheid onderdeel worden van de integrale beoordeling. Een inhoudelijke beoordeling heeft nog niet plaatsgevonden, omdat er nog geen formele aanvraag is ingediend.

Genoeg ruimte voor een extra supermarkt?

Ook de mogelijke gevolgen voor andere supermarkten in Bergen op Zoom spelen een rol. Zo moet de initiatiefnemer met een actueel distributieplanologisch onderzoek onderbouwen dat er voldoende marktruimte is voor een extra supermarkt. Daarbij moet onder meer rekening worden gehouden met de recente vestiging van Aldi aan de Halsterseweg.

De gemeente gebruikt hiervoor het Afweegkader Commerciële Voorzieningen. Op basis van de economische en ruimtelijke onderbouwing neemt het college uiteindelijk een gemotiveerd besluit over de vergunningaanvraag.

Omgevingsdialoog gestart

De initiatiefnemer is inmiddels begonnen met een omgevingsdialoog. Op dinsdag 8 september vond een bijeenkomst plaats voor partijen die mogelijk gevolgen ondervinden van de plannen. Daaronder vielen onder meer exploitanten van andere supermarkten in Bergen op Zoom.

Het college verwacht de vergunningaanvraag met bijbehorende ruimtelijke onderbouwing op korte termijn te ontvangen. Als de plannen aan alle geldende voorwaarden voldoen, moet het college als bevoegd gezag de vergunning volgens de reguliere procedure verlenen. De gemeente zegt de gemeenteraad op de hoogte te houden van verdere ontwikkelingen.



Blijf op de hoogte van het lokale nieuws uit jouw regio met onze dagelijkse nieuwsbrief