
Aan de keukentafel bij Tjeerd Oostra: ‘Ik geloof in samenwerken en samen dingen doen’
Door: Yvonne Vermeulen AlgemeenWILLEMSTAD - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij ‘s nachts van wakker? In ‘Aan de keukentafel met...’ gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Tjeerd Oostra, Just-TJIL.
Wat doe je in het dagelijks leven?
“Ik heb eigenlijk heel lang gewerkt bij verschillende reclamebureaus, hier heb ik altijd concepten uitgewerkt voor verschillende merken. In 2014 ben ik vanuit de reclamewereld geswitcht naar werken voor een merk. Toen ben ik bij Creative Structures terecht gekomen, een producent van de herkenbare bolvormige tenten die bij evenementen gebruikt worden.
Een paar jaar later zijn we in contact gekomen met OFYR en toen ben ik 7,5 jaar bezig geweest on dit merk wereldwijd in de markt te zetten. En met groot succes. Zo hard dat het voor mij niet meer werkend was. Toen ben ik weer gevraagd om bij Creative Structures terecht te komen. Ik ben eerst als freelancer aan de slag gegaan. We zetten nu de huursector op en dat gaat heel erg goed. We zetten nu in op grote evenementen in met de naam B-CVRD. We werden gelijk ingehuurd door het grootste Franse Wielrenners evenement. En de tweede klant was de autorace 24 uur van Le Mans. Zo werk ik met verschillende merken samen en bouwen we de huursector steeds verder uit. Ik geloof in samenwerken en samen dingen doen.”
Wanneer ben je nu ondernemer en wat doe je in loondienst?
“Het loopt een beetje door elkaar, dat vind ik niet erg. Dat stukje loondienst vind ik prima. Ik probeer te kijken waar ik goed in ben, dat is merken bouwen. Als je dat kunt combineren met je werk is dat mooi.”
Je hebt een Willemstadse Gin gemaakt, wil je dat merk verder uitbouwen?
“Vorig jaar hebben we een Gin ontwikkeld onder de naam ‘t Rozemarijntje. Het Rozemarijntje was het straatje van de prostitutie in Willemstad. In de gin zitten zo’n twintig ingrediënten, we hebben de samenstelling samen met een laborant gemaakt. We zijn rond de tafel gaan zitten en toen zijn we allemaal smaken gaan pakken. Sommige dingen passen helemaal niet bij elkaar, maar dan ga je mixen en op een gegeven moment heb je een eigen gin. We hebben geen oogkleppen op, als we het lekker vind wil niet zeggen dat anderen dat ook vinden. Maar we hebben ook andere mensen laten proeven, de gin valt goed in de smaak.
De gin wordt nu ook geschonken bij El Miguel en bij de Rosmolen. Je kunt ‘m ook kopen bij Vino di Marie. De eerste batch is bijna op, dan moeten we weer een nieuwe batch gaan bestellen.”
Hoe ben je in Willemstad terecht gekomen?
“Na mijn scheiding ben ik dit pand tegengekomen, dat was zes jaar geleden. Het is een voormalige winkel. Inmiddels is de verbouwing beneden helemaal klaar. Het lijkt af, maar boven zijn we nog steeds bezig.
Willemstad heeft mij echt gegrepen. Er is hier door de eeuwen heen best veel oorlog geweest, maar daar voel je niks van. Mensen komen hier voor hun plezier naartoe, je ziet alleen maar lachende gezichten.”
In Willemstad kennen veel mensen jou van de organisatie van het Water Weekend Willemstad. Hoe ben je hierbij betrokken geraakt?
“Toen ik dit pand gekocht had kwam ik al snel in aanraking met mijn buurman Robbert-Jan. Hij zei dat ik eens mee moest komen en voor dat ik het wist zat ik bij een vergadering van het Water Weekend Willemstad. Dat was sinds corona afgeblazen, maar samen met Iman Keijzer en Daan Rietberg zijn we het toch weer op gaan bouwen.
Willemstad is een dorp dat bruist, maar het mag soms nog even wat meer aandacht krijgen. Met z’n drieën hebben we de club weten uit te breiden. Ieder jaar kijken we weer hoe we het evenement verder kunnen uitbreiden en wie we er nog meer bij kunnen betrekken.”
Hoe zijn de contacten met de gemeente?
“Ik denk dat alle energie lang naar Zevenbergen is gegaan. En dan nu naar het dorp Moerdijk, verschrikkelijk is dat. Maar dit jaar hebben we wel meer samengewerkt. Het Water Weekend heeft verbinding met de Zevenbergse Havendagen en de Kunst en Monumentenroute. We hebben recent zelfs nog teruggeblikt en samen doorgesproken wat er goed ging en wat niet.
Er zijn bij de gemeente toch wat klachten binnengekomen over de bereikbaarheid van de vesting. Dan denk ik: kom gewoon naar ons toe. Aan de ene kant zeggen mensen dat er meer georganiseerd moet worden, aan de andere kant zijn er dan weer klachten als er iets georganiseerd wordt. Op zich wil de gemeente echt meewerken, we krijgen ook subsidie bijvoorbeeld. Maar als je ziet wat er nodig is aan beveiliging, EHBO en verkeersregelaars. Dat is bizar.”
Kan Willemstad nog meer grote evenementen gebruiken?
“Dat denk ik wel, er zijn genoeg mensen die wat van Willemstad willen maken. Maar dat gaat niet van de ene op de andere dag. Dat geldt ook voor het Water Weekend. Je begint klein en elke keer ga je er weer wat bij doen. Zo weten we steeds te groeien.”
Heb je al een datum voor het Water Weekend in 2026?
“Volgend jaar staat het Water Weekend Willemstad gepland om 11, 12 en 13 september. Opnieuw gaan we de samenwerking aan met de Havendagen in Zevenbergen. Ook hebben we dan de hoofdklasse van het roeien weer terug en onderzoeken we of we de tent op de parade al niet op vrijdag kunnen gebruiken. Bijvoorbeeld voor een evenement voor onder andere onze sponsors.
Daarnaast zoeken we de samenwerking met shantykoor Fortitudo, zij organiseren jaarlijks het Shanty en Seasongfestival. Daar hebben we binnenkort een gesprek over, we denken na over hoe we elkaar kunnen versterken.”
Jij en je vrouw hebben plannen voor een winkel in Willemstad. Wat kun je hier al over vertellen?
“We willen volgend jaar een winkel beginnen, in het voorste gedeelte van ons huis. Ik heb net van de gemeente gehoord dat dit gewoon kan, de winkelbestemming zit nog op het pand.
We willen een winkel beginnen met mooie en luxe snuisterijen. Ik ken veel mensen via mijn werk, waar we al contact mee hebben. Dingen voor in het interieur die het leven wat aangenamer maken. Omdat we zelf graag fotograferen willen we bijvoorbeeld ook setjes met ansichtkaarten verkopen, of foto’s op glas.
Als mensen hier binnen komen dan vinden ze veel in ons huis mooi. Dan vragen ze waar het te koop is, nou dat kan dan vanaf volgend jaar bij ons. Omdat ik veel eigenaren van de merken ken, kan ik goede afspraken maken.”
Heb je al een naam voor de winkel en wanneer wil je open?
“Nee nog niet, maar we willen graag in het tweede kwartaal van 2026 de deuren openen. In het begin zullen we vrijdag, zaterdag en zondag open zijn. Daarna zien we hoe het loopt.”
Dan de bekende laatste vraag, met wie zou jij aan de keukentafel willen zitten?
“Ik zou weleens een uur met Steve Jobs aan tafel willen zitten. Het is geniaal hoe hij Apple marketing technisch gezien op de markt gezet heeft. Hij presenteerde geen telefoon, maar iets dat belangrijker is dan je laptop.”
Naam: Tjeerd Oostra
Bedrijf: Just-TJIL
Leeftijd: 47
Woonplaats: Willemstad
Samen met: Linda
Honden: Jazz (op de foto) en Bodhi
Opleiding: Kunstacademie in Antwerpen
Hobby’s: Fotografie, organiseren Water Weekend Willemstad.




